شناسه : 123125605
فرماندار اشکذر عنوان داشت؛


فرماندار اشکذر در نشست هماهنگی برنامه‌های اوقات فراغت تابستانی با اشاره به بازخوردهای مثبت برنامه‌های نشاط‌آور برگزارشده در شهرستان تاکید داشت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و بانشاط مبتنی بر نیاز جامعه در ایام تابستان تقویت شود
فرماندار اشکذر عنوان داشت؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ «محمدعلی شاه‌حسینی» در نشست هماهنگی برنامه‌های اوقات فراغت تابستانی که با حضور معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد اظهار داشت: تابستان فرصت مغتنمی برای استفاده و برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت جوانان و دانشجویان است و از زمان باید به نحوی شایسته بهره برد.

 

فرماندار اشکذر با تأکید بر اینکه دستگاه‌های متولی و فرهنگی باید برم بنای نیاز جامعه و به‌صورت منسجم و خلاقانه نسبت به فعالیت‌های خود اقدام نمایند خاطرنشان کرد: جامعه اکنون تشنه برنامه‌های فرهنگی به‌ویژه در خصوص فضای مجازی است و این نیاز باید با آموزش تهدیدها و فرصت‌ها برای علاقه‌مندان باشد.

 

وی موازی کاری را آفت برنامه‌های دستگاه‌های متولی در اوقات فراغت تابستانی برشمرد و عنوان داشت: مسئولان می‌توانند با بهره‌گیری از قابلیت سازمان‌های مردم‌نهاد و جنبش‌های جوان ضمن کاهش هزینه‌ها شرایط را برای استقبال جمع بیشتری از مردم فراهم نمایند.

 

اجرای برنامه‌های فرهنگی شاد، تفریحی و آموزشی موضوع دیگری بود که شاه‌حسینی بر آن تأکید کرد و ادامه داد: اکنون نیاز جامعه به برنامه‌های نشاط‌بخش بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و این ایام فرصت مناسبی برای تأمین خواسته به‌حق مردم است.

 

وی با اشاره به اهمیت پراکندگی برگزاری دوره‌های آموزشی اوقات فراغت در مناطق مختلف شهرستان نیز گفت: ضروری است کلاس‌ها در بخش‌های رستاق و خضرآباد و مناطق مختلف اشکذر برگزار تا فرصت برخورداری مردم مناطق مختلف از این خدمات میسر گردد.

 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز به‌ضرورت توجه و تقویت بخش غیردولتی در انجام برنامه‌های اوقات فراغت اشاره کرد و عرضه داشت: بهره‌مندی از ظرفیت هیئت‌های ورزشی و سمن‌ها و عدم موازی کاری می‌تواند ضمن تقویت این موضوع زمینه همگرایی بیشتر دستگاه‌ها را فراهم نماید.

 

«احمد طالبی» از آمادگی این اداره کل برای همکاری بیشتر در زمینه اجرای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی در مناطق کم برخوردار خبر داد و خواستار همیاری و همراهی فعالین فرهنگی و ورزشی در برگزاری این برنامه‌ها شد.