شناسه : 108041994
معاون فرماندار اشکذر؛


علیرضا ابوالحسنی در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان اشکذر بابیان اینکه کودکان بازمانده از تحصیل می‌توانند آبستن آسیب‌های اجتماعی فراوانی باشند گفت: تمرکز این شورا معطوف به کودکان کار کم‌سواد و بی‌سواد است
معاون فرماندار اشکذر؛

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ «علیرضا ابوالحسنی» در نشست گردهمایی رابطین سوادآموزی شهرستان اشکذر با اشاره به اهمیت افزایش میزان مطالعه و سطح علم در جامعه اظهار داشت: حق تعلیم و تربیت یکی از اساسی‌ترین حقوق شهروندی است و مسئولین باید بیش از گذشته نسبت به تحقق این مهم کوشا باشند.

 

معاون فرماندار اشکذر با تأکید بر لزوم شناسایی دقیق آمار و اطلاعات کم‌سوادان و بی‌سوادان این شهرستان افزود: کسب و استخراج این آمار نباید منوط به سازمان آمار استان شود و می‌طلبد متولیان شهرستانی نیز دقت بیشتری را در جمع‌آوری و پایش آن داشته باشند.

 

وی عنوان داشت: تمرکز شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان اشکذر به‌صورت ویژه معطوف به کودکان کار کم‌سواد و بی‌سواد است چراکه کودکان بازمانده از تحصیل می‌توانند آبستن آسیب‌های اجتماعی فراوانی باشند.

 

ابوالحسنی با اشاره به کمبود برخی از امکانات در جهت افزایش بازدهی سوادآموزی نیز خواستار همیاری و همکاری بیشتر خیرین شهرستان برای فراهم نمودن زیرساخت‌های مناسب برای تحقق جامعه این مهم شد.