اجرای سند نهضت مطالعه مفید در شهرستان صدوق آغاز شد

شناسه : 780846

اجرای سند نهضت مطالعه مفید در شهرستان صدوق آغاز شد


اجرای سند نهضت مطالعه مفید در شهرستان صدوق آغاز شد

اجرای سند نهضت مطالعه مفید در شهرستان صدوق آغاز شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، "محمدعلی شاه حسینی" در نشست بررسی سند نهضت مطالعه مفید این شهرستان که روز چهارشنبه در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شد گفت: امروزه برخي از جامعه‌شناسان معتقدند، عادت به مطالعه را بايد از سنين زير 4 سال شروع كرد و کودکان  بايد به ديدن كتاب و تورق آن عادت كنند، اين مسئله موضوعي است كه اگر بتوانيم در اين سنين مطالعه و عادت مطالعه را ايجاد كنيم،‌ اين كودك در بزرگسالي هم اهل مطالعه خواهد بود.

معاون فرماندار صدوق به توصیه مقام معظم رهبری پیرامون توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: می بایست با یک طرح جامع و کامل مشخص شود،  افرادي كه اهل مطالعه نيستند چه افرادي بوده و علت عدم مطالعه آنها را دريابيم و براي هر كدام از اين اقشار برنامه خاصي را تدوين كنيم.

وی شهرستان صدوق را از لحاظ علمی و فرهنگی بسیار غنی توصیف کرد و گفت: تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخانه در سطح این شهرستان بویژه در بین جوانان امری ضروری است.

مدیر کل کتابخانه های استان نیز در این نشست گفت: بايد راه‌هاي ترغيب و تشويق افردا به مطالعه  را يافت و چگونه عادت به كتاب‌خواني را در آنها ايجاد كرد.

"محمدحسین علایی" خاطرنشان کرد: ترويج فرهنگ مطالعه در جامعه يك رفتار اجتماعي است، بخشي از افراد جامعه مطالعه زياد، بخشي مطالعه اندك داشته و بخشي نيز اصلاً مطالعه ندارند، تغيير اين رفتار موضوع ساده‌اي نيست، بلكه بايد تدابير زيادي براي اين مسئله انديشيده شود.

وی اجرای سند نهضت مطالعه مفید را گامی ارزشمند در راستای تشویق و ترغیب عموم جامعه به مطالعه و کتابخانی توصیف  و تصریح کرد: ارزيابي، بررسي و ارايه‌ي راهکارهايي براي ارتقاي سطح فرهنگ مطالعه در بين مردم از جمله اهداف تشکيل کميته‌ي «نهضت مطالعه مفيد» در سطح شهرستان صدوق  است.

شهرستان صدوق با بیش از 30 هزار نفر جمعیت و با 7 کتابخانه عمومی بیشترین میزان سرانه کتابخانه در کشور را داراست.