یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 146291526
در شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان مطرح شد:

اجرای طرح آموزش آی سی دی ال برای سواد آموزان شهرستان اشکذر


رئیس اداره سواد آموزی آموزش و پرورش استان گفت:این طرح از امسال در شهرستان اشکذر اجرایی خواهد شد بدین صورت که مدت گذراندن دوره 60 ساعت شامل 16 ساعت آموزش حروف انگلیسی و 44 ساعت آموزش نرم افزاری و سخت افزاری که به سواد آموزان آموزش داده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان اشکذر با حضور فرماندار ، رئیس اداره سواد آموزی آموزش و پرورش استان و سایر اعضا در سالن کوثر فرمانداری برگزار شد.

 

رئیس اداره سواد آموزی  آموزش و پرورش استان نهضت سواد آموزی را یکی از دستاورد های موفق نظام جمهوری اسلامی ایران در چهل ساله گذشته برشمرد و گفت: بالای 97 درصد جامعه امروز درکشور باسواد هستند و این در حالی است که نسبت به قبل از انقلاب این آمار 47 درصد بوده که رشد قابل توجهی داشته و این مبین این نکته است که نهضت سواد آموزی در چارچوب وظایف تعریف شده خود از بدو تاسیس به خوبی عمل کرده است.

 

محمدعلی شرافت به اجرای طرح  آموزش نماز به سواد آموزان در مناطق مختلف استان اشاره و گفت: این طرح با هدف آشنایی سواد آموزان با نحوه تلفظ صحیح اذکار نماز و تشویق سواد آموزان به برپایی نماز اجرا می شود و در هر جلسه آموزش دهنده ده دقیقه ابتدای کلاس را به آموزش صحیح خوانی نماز اختصاص می دهد.

 

وی برگزاری کلاس های آی سی دی ال را از جمله برنامه های دیگر برای سواد آموزان استان دانست و افزود: این طرح از امسال در شهرستان اشکذر اجرایی خواهد شد بدین صورت که مدت گذراندن دوره 60 ساعت شامل 16 ساعت آموزش حروف انگلیسی و 44 ساعت آموزش نرم افزاری و سخت افزاری که به سواد آموزان آموزش داده خواهد شد.

 

شرافت خاطر نشان کرد: شهرستان اشکذر با توجه به ظرفیت ویژه ای که در زمینه سواد آموزی استان داراست می تواند به عنوان اولین شهر عاری از هر گونه بی سوادی در سطح کشور معرفی شود.

 

 آدرس کوتاه :