از ارتقای وضع بهداشت ، سلامت و تولید تا نقش نخبگان در راستای اجرای موفق مرحله دوم هدفمندی یارانه ها

شناسه : 1826030

از ارتقای وضع بهداشت ، سلامت و تولید تا نقش نخبگان در راستای اجرای موفق مرحله دوم هدفمندی یارانه ها
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر، "محمدعلی شاه حسینی" در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری اظهار داشت: در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها به ارتقای وضعیت بهداشتی و سلامت جامعه و تولید و اشتغال توجه ویژه ای خواهد شد تا همه آحاد جامعه از آن بهره مند شوند.

فرماندار اشکذر با تاکید بر آثار مثبت انجام مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در بهبود معیشت مردم اظهار داشت: در راستای توسعه روزافزون کشور اجرای موفق این مرحله به عنوان وظیفه ملی نیازمند عزم ملی است.

وی تاکید کرد: در صورت عدم اصلاح روند مصرف انرژی در کشور از سال 95 هیچ اعتباری برای اجرای طرح های عمرانی کشور وجود نخواهد داشت.

شاه حسینی ادامه داد: نواقص مرحله نخست اجرای قانون هدفمنسازی یارانه ها آسیب شناسی شده به طوری که در آن مرحله قیمت ها تا 400 درصد افزایش یافت اما در مرحله دوم این افزایش قیمت ها باشیب ملایم انجام خواهد شد تا به مصرف کنندگان فشار وارد نشود.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان، فرهنگ و اقتصاد را دو شاخصه مهم در انجام اقدام های بزرگ دانست و گفت: اجرای موفق این مرحله از طرح نیازمند همکاری و مشارکت همه دستگاههای اجرایی دولتی و عمومی و بخش خصوصی، علما و روحانیان، دانشگاهیان و نخبگان و همه اقشار مردم است.

شاه حسینی توجه به مسائل امنیتی را ضرورتی مهم دانست و اظهار داشت: کاهش نگرانی های مردمی درباره اجرای فازدوم هدفمندی سازی یارانه ها مسئولیتی مهم است و باید با سوء استفاده های احتمالی مقابله کرد.

وی ادامه داد: باید با مدیریت مناسب شرایط با همکاری همه بخش ها زمینه اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در شهرستان را با کمترین تنش و مشکل اجرایی فراهم کرد.

فرماندار اشکذر به آغاز ثبت نام از سرپرستان خانوار برای دریافت یارانه نقدی از روز چهارشنبه 20 فروردین اشاره کرد و یادآور شد: کسانی که به طور قطع به مبلغ یارانه نقدی نیاز ندارند برای توسعه کشور از دریافت آن انصراف دهند.

وی افزود: تمامی زیرساخت ها ی لازم و پهنای باند کافی در شبکه اینترنت شهرستان برای ثبت نام مردم نیازمند برای دریافت یارانه نقدی فراهم شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: اساتید دانشگاه و نخبگان جامعه با روشنگری و آگاه سازی جامعه می توانند شرایط را برای اجرای بهتر این مرحله از قانون مهیا کنند.