یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 158039429
فرماندار اشکذر عنوان کرد:

افزایش سرانه مطالعه شهروندان شهرستان در حوزه کتابخوانی


فرماندار اشکذر گفت: شهرستان اشکذر در حوزه امانت کتاب جزء برترین های استان به شمار می رود، لذا برنامه ریزی های این انجمن باید در قالب اتاق فکر و بهره گیری از نظرات صاحب نظران در جهت افزایش سرانه مطالعه شهروندان شهرستان باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، فرماندار اشکذر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان که با دستور کار برنامه ریزی برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه معلم برگزار شد، گفت: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی است تا اعضای این انجمن، راهکارهای لازم جهت ارتقاء سطح فرهنگ کتابخوانی در بین شهروندان شهرستان را ارائه دهند.

 

هادی هادی نسب با بیان اینکه شهرستان اشکذر در حوزه امانت کتاب جزء برترین های استان به شمار می رود، اظهار داشت: مطابق با آمار ارائه شده 7 درصد از جمعیت شهرستان در حوزه کتابخوانی فعال هستند، لذا انجمن کتابخانه های عمومی باید در قالب اتاق فکر و بهره گیری از نظرات صاحب نظران، برنامه ریزی های خود را در جهت افزایش سرانه مطالعه شهروندان شهرستان سوق داده و عملیاتی کنند.

 

وی به مشارکت بالای خیرین در احداث کتابخانه های خیری در مناطق مختلف شهرستان اشاره و ادامه داد: وجود خیرین در این حوزه ارزشمند است و باید تمهیداتی اتخاذ شود تا مشارکت شهروندان شهرستان در ارتباط با یار مهربان که متاسفانه در جامعه امروزی مورد نامهربانی قرار گرفته افزایش یافته و بالطبع خیرین را فعال و پویاتر کرده و به تدوام فعالیت در این حوزه ترغیب کرد.

 

فرماندار اشکذر به ایجاد ابتکار و خلاقیت در برنامه های هفته کتابخوانی شهرستان اشاره و گفت: باید فضا و محیط کتابخانه های عمومی شهرستان پرشور و نشاط و با طراوت باشد تا دانش آموزان و دانشجویان با میل و رغبت و علاقه بتوانند از این فضاها نهایت استفاده را نمایند.

 

در پایان این جلسه از "حاج صادق پوراکبر" خیر کتابخانه امام جعفرصادق(ع) اشکذر و "سید علی اکبر رضوانی" عضو شورای اسلامی شهر اشکذر به پاس فعالیت در امر ترویج کتاب و کتابخوانی با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.

 آدرس کوتاه :