بازدید فرماندار صدوق از دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر

شناسه : 780482

بازدید فرماندار صدوق از دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر


بازدید فرماندار صدوق از دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر

بازدید فرماندار صدوق از دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، "سعید عبداللهی" روز چهارشنبه در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر در جمع کارکنان این دانشگاه بر توسعه فرهنگی و تقویت زیرساخت های آن در دانشگاه ها تاکید کرد.

فرماندار صدوق گفت: انقلاب اسلامي ايران يك انقلاب فرهنگي مبتني بر ارزشهاي والاي ديني و اسلامي است كه بايد دراين راستا در جهت ترويج مسائل معنوي مربوط به جوانان با برگزاري نشست هاي مختلف فرهنگي ، ديني، پاسخ به شبهات، جلسات پرسش و پاسخ و دهها برنامه ابتكاري و متناسب با سلايق جوانان تلاشي مضاعف شود.

وي افزود: نبايد مسائل فرهنگي تحت الشعاع ساير برنامه ها قرار گرفته و كمرنگ شود بلكه با اتخاذ برنامه هاي بلند مدت و كوتاه مدت اينگونه فعاليتها در جهت جذب جوانان سوق دادن آنها با محوريت دين و فرهنگ بيشتر توجه شود.

عبداللهی با اشاره به اينكه براساس تاكيدات مقام معظم رهبري علوم انساني بايد جهت دهنده، فكر ساز و تعيين كننده مسير جامعه باشد، خاطر‌نشان كرد: متاسفانه مدتي است كه توجه به علوم انساني مورد غفلت واقع شده است.

این مقام مسئول يكي از برنامه هاي دشمن را درجهت سست كردن اعتقادات ديني و باورهاي مذهبي جوانان ترويج فرهنگ غربي و كمرنگ كردن مسائل معنوي در بين جوانان عنوان كرد و بر تلاش و برنامه ريزي مناسب دانشگاهها دراين حوزه و در جهت مقابله با شبيخون فرهنگي با برنامه ريزي مناسب و جوان پسند تأكيد كرد و افزود: اگر برنامه ريزي مناسب براي آشنايي بيشتر نسل جوان با مسائل ديني و مذهبي صورت بگيرد علاقه مندي اين قشر به مسائل معنوي بيشتر خواهد شد و توطئه هاي فرهنگي دشمنان تأثيري در سست كردن اعتقادات مذهبي جوانان ما را نخواهد داشت.

در ادامه این دیدار "محمود دهقانی" رئیس دانشگاه آزاد اسلامی این واحد نیز توضیحاتی پیرامون وضعیت فرهنگی و ظرفیت تحصیلی این دانشگاه ارائه داد.

دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر با بیش از 1700 دانشجو یکی از مراکز مهم جذب دانشجو در استان محسوب می شود.