یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 100800525
سرمایه‌گذاری میلیاردی شرکت فولاد آلیاژی ایران؛

با افتتاح کارخانه فرآوری قراضه؛ گامی بلند در جهت افزایش شاخص‌های زیست‌محیطی شهرستان اشکذر برداشته شد


برای اولین بار در استان و با سرمایه‌گذاری میلیاردی شرکت فولاد آلیاژی ایران، کارخانه فرآوری قراضه باهدف بهبود شاخص‌های زیست‌محیطی واحدهای فولادی، کاهش مصرف انرژی و نیز افزایش بهره‌وری و کیفیت تولیدات فولادی به بهره‌برداری رسید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ برای اولین بار در استان و با سرمایه‌گذاری میلیاردی شرکت فولاد آلیاژی ایران کارخانه فرآوری قراضه به ظرفیت 300 هزار تن و باهدف بهبود شاخص‌های زیست‌محیطی واحدهای فولادی، کاهش مصرف انرژی شرکت و نیز افزایش بهره‌وری و کیفیت تولیدات فولادی به بهره‌برداری رسید.

 

 فرماندار اشکذر در حاشیه افتتاح این کارخانه با تقدیر از اهتمام و رویکرد ویژه شرکت فولاد آلیاژی ایران به مباحث زیست‌محیطی اظهار داشت: در همین راستا این واحد راه‌اندازی شده تا ضمن استفاده خود شرکت سایر واحدهای فولادسازی استان نیز نسبت به فرآوری قراضه‌های مصرفی خود در جهت افزایش بهره‌وری و کاهش آلودگی زیست‌محیطی از این کارخانه بهره‌مند شوند.

 

"محمدعلی شاه‌حسینی" با تأکید بر اینکه کلیدواژه استان و کشور حمایت از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی است افزود: دولت تدبیر و امید از طرح‌های اشتغال‌زا به‌ویژه صنایع تبدیلی و تکمیلی پاک و های تک در حوزه‌های مختلف حمایت می‌کند.

 

رئیس هیئت‌مدیره شرکت فولاد آلیاژی ایران نیز در صحبت‌های خود بابیان اینکه کارخانه فرآوری قراضه با همکاری کارشناسان شرکت COMES آلمان و پرسنل شرکت با به‌روزترین فناوری‌های زیست‌محیطی اروپا راه‌اندازی شده است گفت: این واحد با دستگاه‌های کاملاً اتوماتیک و در جهت کاهش آلایندگی، افزایش بهره‌وری و کیفیت فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

"یدالله طاهر نژاد" رویکرد تولیدات اقتصادی و به‌صرفه را برای شرکت فولاد آلیاژی ایران بااهمیت دانست و ادامه داد: با افتتاح این کارخانه به‌عنوان تنها کارخانه فرآوری قراضه در مرکز و جنوب کشور گامی بلند برای کاهش آلودگی محیط‌زیست در استان به‌ویژه شهرستان اشکذر برداشته خواهد شد.

 

وی افزایش کیفیت و خلوص ذوب، کاهش مصرف برق و زمان ذوب گیری و نیز قیمت تمام‌شده را از دیگر مزایای این کارخانه برشمرد و خاطرنشان کرد: درصورتی‌که واحدهای فولادسازی مستقر در شهرستان نسبت به فرآوری ضایعات فلزی خود در این کارخانه اقدام نمایند کاهش چشم‌گیر آلودگی محیط‌زیست را نیز شاهد خواهیم بود.

 

 

 

 

 

 

 

 آدرس کوتاه :