بخشی ازخطبه های نمازجمعه امروزاشکذر

شناسه : 1476732

بخشی ازخطبه های نمازجمعه امروزاشکذر


بخشی ازخطبه های نمازجمعه امروزاشکذر

بخشی ازخطبه های نمازجمعه امروزاشکذر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"حجت الاسلام محمدرضاطالبیان"درخطبه های نمازجمعه اشکذر با اشاره به فرارسیدن سالروز حماسه خونین 19 دی ماه اظهار داشت: حرکت طلاب حوزه‌های علمیه و مردم قم در حماسه 19 دیماه عکس‌العملی بود نسبت به آنچه که دستگاه طاغوت در آن روز در رابطه با توهین به امام خمینی(ره) در روزنامه هامطرح کرده بودند.
امام جمعه اشکذرافزود: 19دیماه در فضای خفقانی که هیچکس قدرت حرف زدن را نداشت و دستگاه طاغوت احساس می‌کرد که به تمام معنا در همه جای کشور احاطه پیدا کرده، رخ داد و حضور مردم در این روز در حقیقت  طوماردوهزارو پانصدساله این رژیم را درهم پیچید و فضایی را به وجود آورد که مردم احساس کردند می‌توانند در برابر طاغوت بایستند و علیه آنها شعار دهند و فضای طاغوتی را در هم بشکنند.

حجت الاسلام طالبیان با اشاره به سهم قیام 19 دی در پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: این قیام جرقه مهمی بود که در آن تاریخ اتفاق افتاد و سرآغاز حرکتی شد که به دنبال آن چهلم‌ها برگزار شد و سرانجام دستگاه طاغوت در برابر اراده ملت به زانو درآمد تا اینکه به 22 بهمن ماه و پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد.

خطیب جمعه اشکذرهم چنین مردم را به اتحاد ویکپارچگی دعوت کردوافزود:اتحاد مردم محکمترین سد درمقابل فتنه های دشمنان وکوتاه ترین راه برای رسیدن به آرمان های انقلاب است.