یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 158183079
در جلسه شورای کشاورزی شهرستان اشکذر مطرح شد:

بهینه کردن گلخانه ها و مکانیزه کردن بخش کشاورزی دو محور مهم شهرستان اشکذر از تسهیلات اعتباری سیتا


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه تسهیلات اعتباری سیتا در بخش کشاورزی این شهرستان در رابطه با ارتقا و بهینه کردن گلخانه ها و مکانیزه کردن بخش کشاورزی جهت مدیریت مصرف بهینه آب بوده ، گفت: انتظار می رود این شهرستان تا پایان سال مبلغ تسهیلات بالغ بر 34 میلیارد تومان در این زمینه جذب کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، جلسه شورای کشاورزی شهرستان اشکذر با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات مجتمع و پهنه های دام و طیور شهرستان با حضور"هادی نسب" فرماندار، "سجادی پور" رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، کارشناسان مرتبط با حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری و اداره جهاد کشاورزی شهرستان در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار اشکذر به نواقص و مشکلاتی که در خصوص واگذاری زمین مجتمع و پهنه های دام و طیور در شهرستان وجود دارد اشاره و گفت: این موضوع مکررا مورد مطالبه مردم شهرستان از جهاد کشاورزی و فرمانداری قرار گرفته و ضروری است نسبت به تعیین تکلیف این موضوع و رفع مشکلاتی که در خصوص واگذاری زمین آن وجود دارد اقدام لازم صورت گیرد.

 

هادی هادی نسب با بیان اینکه لازم است به زیرساخت دام و طیور شهرستان توجه بیشتری شود و برای ایجاد اشتغال مورد حمایت قرار گیرد، اظهار داشت: تعدادی از افراد اراضی را اشغال کرده اند، اما اقدامی نکرده و فعالیتی ندارند که خواستار تذکر به آن‌ها هستیم که واحد‌ها را راه اندازی و یا خلع ید کنیم.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هدف از تشکیل این جلسه را توسعه مباحث مرتبط با بخش کشاورزی شهرستان اشکذر عنوان کرد و گفت: تسهیلات اعطایی و در راستای عملیاتی کردن برنامه تولید و اشتغال در بخش کشاورزی، از ابتدای سال جاری در سامانه‌ای با عنوان سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری (سیتا) توسط وزارت جهاد کشاورزی طراحی شده است.

 

سید جمال سجادی پور با بیان اینکه تسهیلات اعتباری سیتا در بخش کشاورزی این شهرستان در رابطه با ارتقا و بهینه کردن گلخانه ها و مکانیزه کردن بخش کشاورزی جهت مدیریت مصرف بهینه آب بوده است، گفت: انتظار می رود این شهرستان تا پایان سال مبلغ تسهیلات بالغ بر 34 میلیارد تومان در این زمینه جذب کند.

 

وی به مجتمع و پهنه های دام و طیور در این شهرستان اشاره و ادامه داد: تعداد هشت پهنه دامپروری در این شهرستان است که تعدادی اشغال شده و اقدامی صورت نگرفته که انتظار ما از هیئت نظارت شهرستان این است تا ضمن بازدید و دادن اخطارهای لازم اقداماتی که قانون در این زمینه پیش بینی نموده را اجرا کنند.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به مسائل و مشکلاتی که در خصوص واگذاری زمین به پهنه های دامپروری شهرستان وجود دارد اشاره و ابراز امیدواری کرد در قالب کمیته ای این موضوع نیز حل خواهد شد تا زمینه برای سرمایه گذاری در حوزه دام سبک پر تولید در این شهرستان فراهم شود.

 

سجادی پور در رابطه با خسارت مگس میوه مدینترانه ای در این شهرستان اظهار داشت: خوشبختانه در شهرستان اشکذر در بحث مبارزه با مگس میوه مدینترانه ای اقدامات خوبی صورت گرفته به گونه که اشکذر کمترین مسزان خسارت را در بین شهرستان های استان داشته و در حال حاضر شبکه مراقبت وظایف خود را به طور ویژه در رابطه با این موضوع دنبال می کند.

 

 

 

 


 آدرس کوتاه :