به مناسبت هفته دولت در نشستی با جوانان شهرستان صدوق کارنامه دولت در این شهرستان بررسی شد

شناسه : 781409

به مناسبت هفته دولت در نشستی با جوانان شهرستان صدوق کارنامه دولت در این شهرستان بررسی شد


به مناسبت هفته دولت در نشستی با جوانان شهرستان صدوق کارنامه دولت در این شهرستان بررسی شد

به مناسبت هفته دولت در نشستی با جوانان شهرستان صدوق کارنامه دولت در این شهرستان بررسی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"محمدعلی شاه حسینی" روز سه شنبه در نشست با جوانان ، تشکلهای غیردولتی و نخبگان این شهرستان که به مناسبت هفته دولت در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شد گفت: یکی از رموز موفقیت دولت در عرصه های مختلف استفاده نظرات و دیدگاه های افراد صاحب نظر بویژه جوانان می باشد.

سرپرست فرمانداری صدوق افزود:در دولت نهم و دهم فضا به خوبي براي فعاليت جوانان در عرصه هاي مختلف فراهم شده است و پررنگ كردن حضور مشاوران جوان در راس امور كشور مصداقي براي اين مهم بشمار مي رود.

اين  مقام مسوول با اشاره به حمايت هاي دولت از جوانان، اظهار كرد: رويكرد دولت در اين حوزه موجب شده است تا جوانان براي مديريت كشور آماده باشند و در اداره امور كشور به مديران فعلي مشاوره بدهند.

شاه حسینی با اشاره به تشكيل سازمان هاي مردم نهاد و فعاليت هاي فرهنگي، اجتماعي و مذهبي جوانان، خاطرنشان ساخت: فعاليت جوانان در اين تشكل ها علاوه بر كسب تجربه در مديريت كارهاي فرهنگي و اعتقادي مقدمه اي براي نقش آفريني جوانان در مديريت آينده كشور به شمار مي رود.

سرپرست فرمانداری صدوق  با اشاره به دستاوردها و پيشرفت هاي كشور در همه عرصه ها، گفت: جوانان با اعتقاد راسخ به ائمه اطهار (ع) توان اينكه در همه حوزه ها وارد شده و براي پيشرفت و توسعه ميهن اسلامي تلاش كنند را دارند.

شاه حسینی خاطرنشان كرد: آنچه كه رهبر معظم انقلاب به عنوان 'جهاد اقتصادي' تعيين كردند،

تكليف شرعي تمامي مسوولان است بنابراين بايد با تلاش در مسير رفع تمام موانعي كه بر سرراه توانمند سازي جوانان و پيشرفت كشور وجود دارد گام برداريم.

این مقام مسئول با تاكيد بر اين كه نبايد به مسائل جوانان بي اعتنا باشيم، افزود: توجه به امور جوانان تكليف اداري و سازماني نيست بلكه همه در تحقق اين امر مهم تكليف دارند و بايد همكاري و مشاركت كنند.

وی در ادامه به بررسی عملکرد دولت نهم و دهم در شهرستان صدوق پرداخت و گفت: در این راستا خدمات ارزشمندی در شهرستان بویژه در سطح روستاها صورت گرفته است که تاکنون ب سابقه بوده است.

شاه حسینی اما نقاط ضعف  این شهرستان را دلیلی بر کار و تلاش بیشتر در جهت رفع آن عنوان کرد و اظهار داشت: در مواردی نظیر مشکل محیط زیست، نبود مجتمع فرهنگی و هنری، سینما، پارک  و نمایندگی ادارات در مناطق ندوشن و خضرآباد نیازمند برنامه ریزی جدی و پیگیری مطلوب است که خوشبختانه گام های اساسی نیز در این زمینه ها برداشته شده است و انتظار میرود موارد یادشده  که از خواسته های به حق مردم شهرستان میباشد مرتفع گردد.

سرپرست فرمانداری صدوق در ادامه افزود: این شهرستان با بیش از 500 واحد تولید و صنعتی به عنوان قطب صنعت استان محسوب می شود و تنها شهرستانی است که از لحاظ نیروی کارگری ، آمار بیکاری آن نزدیک به صفر است.

وی تعداد نیروی کارگری این شهرستان را بیش از 15000 نفر اعلام کرد و گفت: در همین راستا ، افراد جویای کار به واحدهای تولیدی و صنعتی برای اشتغال معرفی می شوند.

در ادامه این نشست صمیمی، جوانان و نخبگان شهرستان صدوق به بیان نقاط ضعف و قوت این شهرستان در ابعاد مختلف پرداختند که مواردی نظیر احداث سینما، مرکز فرهنگی و تفریحی، اشتغال افراد تحصیل کرده، احداث بیمارستان و بهبود مبلمان شهری مرکز شهرستان از اهم موارد یاد شده توسط آنان بود.

در پایان این نشست سرپرست فرمانداری صدوق جهت پیگیری موارد یادشده قول مساعد داد.