تاثیرات قانون هدفمندی یارانه ها در زندگی مردم

شناسه : 781126

تاثیرات قانون هدفمندی یارانه ها در زندگی مردم


تاثیرات قانون هدفمندی یارانه ها در زندگی مردم

تاثیرات قانون هدفمندی یارانه ها در زندگی مردم

به  گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، "سید احمد میرزاخلیلی" روز چهارشنبه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری پیرامون تاثیرات اجرای قائون هدفمندی یارانه ها در زندگی مردم گفت: نزديك شدن هزينه ها به قيمت واقعي از جمله نمودهاي اوليه قانون هدفمند کردن یارانه ها است كه در بلند مدت سبب مي شود تا ارزش واقعي ثروت هاي ملي از جمله انرژي هاي آب ، برق ، گاز ، نفت و بنزين براي مردم مشخص شود و در مصرف آن دقت بيشتري كنند.

بخشدار خضرآباد بيان داشت : در گذشته شاخص‌هاي شدت انرژي كشور كه بيان‌كننده ميزان مصرف انرژي نسبت به توليد محصولات است در وضعيت مناسبي قرار نداشت كه يكي از دلايل آن قيمت‌هاي پايين اين حامل‌ها بود.

وي، با اشاره به اينكه اجراي قانون  هدفمندي يارانه ها و واقعي شدن قيمت ها سبب مديريت مصرف انرژي از سوي مصرف كنندگان شده است ، افزود : با صرف جويي مردم در استفاده صحيح از منابع ديگر نيازي به واردات حجيم حامل‌هاي انرژي در كشور نيست .

میرزاخلیلی ابراز اميدواري كرد كه ادامه اين روند امكان صادرات را در آينده نزديك براي كشور مهيا كند.

این مقام مسئول با اشاره به تأثير هدفمندي يارانه ها در كم كردن شكاف درآمدي بين اقشار مختلف مردم گفت: خوشبختانه اجرای این قانون که چند ماهی از آن میگذرد به بهترین نحو ممکن مدیرت شد و در حال حاضر برکات آن در زندگی مردم مشهود است.

بخشدار خضرآباد تاثیر اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بر روستاییان را مطلوب توصیف کرد و افزود: طی دولت نهم و دهم محرومیت زدایی و خدمت رسانی به روستاییان بی نظیر بوده است که اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نیز یکی از گام های اساسی دولت در راستای رفع محرومیت و تحقق عدالت در بین روستاییان به شمار میرود.