یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 158232127
فرماندار شکذر عنوان کرد:

تعامل و همکاری ادارات جهت اجرای مصوبات شورای سلامت شهرستان اشکذر


فرماندار اشکذر گفت:مسئولان شهرستان با تعامل و همکاری جهت کاهش مشکلات بهداشتی و سلامت جامعه مشارکت داشته باشند و قابل قبول نیست که مصوبه ای از شورای سلامت به دلیل مشکلات بین بخشی دو اداره شهرستان اجرایی نشده باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، فرماندار اشکذر در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان که با حضور اعضا این شورا در سالن کوثر فرمانداری برگزار شد، شورای سلامت را به عنوان متولی حوزه سلامت مردم شهرستان عنوان کرد و گفت: با برنامه ریزی و سیاستگذاری صحیح واصولی می توان، از بسیاری از عواملی که سلامت عمومی را به خطر می اندازند، پیشگیری کرد .

 

هادی هادی نسب اظهار داشت: لازم است به دلیل اهمیت موضوع سلامت، همه مسئولان شهرستان با تعامل و همکاری جهت کاهش مشکلات بهداشتی و سلامت جامعه مشارکت داشته باشند و قابل قبول نیست که مصوبه ای از شورای سلامت به دلیل مشکلات بین بخشی دو اداره شهرستان اجرایی نشده باشد.

 

فرماندار اشکذر به آمار شهرستان در رابطه با بیماری تب مالت یا بروسلوز اشاره و ادامه داد: عامل اصلی این بیماری مربوط به دام آلوده است و گزارش ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی بیانگر این است که در شش ماهه اول سال 98 نسبت به سال های گذشته این آمار رشد قابل توجهی در شهرستان داشته و باید در این زمینه  آسیب شناسی دقیقی صورت گیرد.

 

هادی نسب تاکید کرد: همکاری مشترک شبکه بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان جهت نظارت مستمر بر واحدهای کشتارگاهی و رصد و پایش موارد بهداشتی مرتبط با دام و هم چنین برگزاری دوره های آموزشی برای شهروندان جهت عوارض این نوع بیماری و نحو واگیری از جمله راهکارهایی است که باید مورد توجه اعضا شورای سلامت شهرستان قرار گیرد.

 

 


 آدرس کوتاه :