جلسه شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدردرصدوق تشکیل شد

شناسه : 781951

جلسه شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدردرصدوق تشکیل شد


جلسه شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدردرصدوق تشکیل شد

جلسه شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدردرصدوق تشکیل شد

 

 به گزار ش روابط عمومی فرمانداری صد وق "احمد علی دشتی پور"روز دوشنبه در نشست جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اظهار داشت: یکی از مهمترین تهدیدها که جامعه را مورد هدف قرار داده مسئله مواد مخدر است که برای مقابله با این پدیده شوم تنها مبارزه فیزیکی جوابگو نخواهد بود و برای ایمن‌سازی جامعه و مهار اعتیاد باید یک مبارزه همه جانبه داشته باشیم.
فرماندارصدوق در خصوص جایگاه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: شورای هماهنگی شهرستان‌ها از دستگاه‌های کلیدی در حوزه‌های مقابله، فرهنگی و درمان تشکیل شده که می‌توانند در امر مبارزه همه جانبه با مواد مخدر بسیار اثرگذار و کارساز باشند. 
وی ضمن تاکید بر پیشگیری از اعتیاد  در جامعه توسط همه دستگاه‌ها اضافه کرد: یکی از اهداف ستاد مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری از اعتیاد است که در این راستا اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی افراد جامعه نسبت به خطرات و مضرات موادهای سنتی و صنعتی مهمترین و موثرترین راه‌ پیشگیری است. 
این مقام مسئول استفاده از مبلغان دینی و جلب مشارکت سازمان‌های مردمی در شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: روحانیون به عنوان عناصر تاثیرگذار در جامعه  باید مردم را از خطرات مواد مخدر آگاه نمایند. جلب مشارکت مردم و گسترش تشکل‌های غیردولتی باعث می‌شود تا از روند مصرف اعتیاد جلوگیری شود و ارتقاء سلامت جامعه نیازمند عزم جدی و ملی می‌باشد.
برگزاری جلسات آموزشی ویژه اولیاء و دانش آموزان

تهیه بسته‌ها و تجهیزات کمک آموزشی درخصوص آسیب های این بلای خانمان سوز 
فعالیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وراه اندازی گروه‌های تئاتر با موضوع اثرات سوء مصرف مواد مخدر برای اجرای نمایش در جلسات آموزشی، آموزش و پرورش و بهزیستی  
 برنامه‌ریزی لازم برای نمایش فیلم‌های کوتاه آموزشی با موضوع مواد مخدر

سخنرانی روحانیون درخصوص آسیب‌های اعتیاد به مواد مخدر،هم چنین نصب پلاکاردهای اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی با موضوع مواد مخدر در سطح شهرستان وپارک‌ها،ازجمله مصوبات این نشست بود.