یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 129055938
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تأکید کرد؛

حمایت کامل مسئولین از ایجاد اتاق خبر در شهرستان اشکذر/خبرنگاران به‌عنوان یک نیروی مؤثر اجتماعی فعالیت کنند


محمدعلی طالبی بابیان اینکه ضروری است در شرایط امروز جامعه خبرنگاران به‌عنوان یک نیروی مؤثر اجتماعی فعالیت داشته باشند از حمایت کامل مسئولین استان و شهرستان از ایجاد اتاق خبر در شهرستان اشکذر خبر داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در مراسم تجلیل از خبرنگاران و فعالین رسانه‌ای شهرستان اشکذر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی گفت: مفهوم خبرنگار در شرایط امروز جامعه تغییریافته به‌نحوی‌که خبرنگار از انعکاس صرف خبر فاصله گرفته و به عنوان یک فعال رسانه‌ای و یک نیروی تأثیرگذار اجتماعی قلمداد می‌شود.

 

«محمدعلی طالبی» در این نشست که مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، فرماندار اشکذر و معاونین فرمانداری نیز حضور داشتند عرضه داشت: خبرنگاران باید با تأثیرگذاری نقش پررنگ‌تری در فضای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه داشته باشند و ضمن شناخت دقیق و صحیح از فضا و شرایط جامعه به‌عنوان یک نیروی اجتماعی فعالیت و تاثیرگذاری خود را در تصمیم‌سازی‌های مختلف ایفا نمایند.


وی ادامه داد: دامنه تأثیرگذاری رسانه‌های محلی به‌واسطه ارتباط نزدیک‌تر ‌خبرنگاران محلی با مردم و همچنین حضور بیشتر درصحنه‌ها و مناسبت‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گسترده‌تر است که انتظار می‌رود این اثرگذاری افزون‌تر شود.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد جایگاه ممتازتر رسانه‌های محلی را یادآور شد و افزود: شناخت چنین جایگاهی می‌تواند علاوه بر کمک به تعامل خبرنگاران و فعالان رسانه‌های محلی شرایط مطلوب‌تری را در حوزه اطلاع‌رسانی، هدایت و تنویر افکار عمومی به دنبال داشته باشد.


رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان ایجاد اتاق خبر ‌در شهرستان اشکذر را ضروری عنوان کرد و از حمایت کامل مسئولین برای فراهم نمودن شرایط لازم تحقق این مهم و همچنین تسهیل امور خبرنگاران و رسانه‌ها خبر داد.

 

 طالبی خبرنگاران را صدای مطالبه گر مردم توصیف نمود و بر لزوم انعکاس فعالیت‌ها، اقدامات و عملکرد دولت در شهرستان‌ها و همچنین جمع‌آوری انتقادات مردم از سطح جامعه و انتقال نقاط ضعف مسئولان به آن‌ها باهدف بهبود کیفیت خدمات در سیستم دولتی و رفع نواقص تأکید نمود.

 

فرماندار شهرستان اشکذر در این نشست رسانه را زبان گویای مردم برشمرد و افزود: مسئولین شهرستان همواره و با آغوش باز پذیرای نقد منصفانه رسانه‌ها در جهت بهبود فعالیت خود و ارائه خدمات مناسب‌تر به شهروندان هستند.

 

«محمدعلی شاه‌حسینی» با تقدیر از تعامل و همکاری مطلوب خبرنگاران و ابراز تمایل از ایجاد اتاق خبر اظهار داشت: اولویت مسئولان و مدیران شهرستان اشکذر بر حمایت و همراهی پایگاه‌های خبری و نشریات است و ایجاد اتاق خبر می‌تواند علاوه بر کاستن از مشکلات خبرنگاران در انعکاس اخبار و رخدادهای شهرستان نیز مؤثر باشد.

 

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس از خبرنگاران ‌و فعالین رسانه‌های شهرستان اشکذر تجلیل شد.

 

 

 

 

 آدرس کوتاه :