خدمات دولت نهم و دهم در روستاها ارزنده و قابل تقدیر است

شناسه : 781279

خدمات دولت نهم و دهم در روستاها ارزنده و قابل تقدیر است


خدمات دولت نهم و دهم در روستاها ارزنده و قابل تقدیر است

خدمات دولت نهم و دهم در روستاها ارزنده و قابل تقدیر است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، عملکرد دولت نهم و دهم در روستاهای شهرستان صدوق ارزنده و قابل تقدیر است.

خبرنگار این پایگاه خبری برای بررسی عملکرد دولت طی 6 سال گذشته سراغ تنی چند از شهروندان این شهرستان رفته  و گفتگویی را انجام داده است که از منظر شما خواننده گرامی میگذرد:

"علیرضا خردمند" یکی از ساکنین روستای حجت آباد شهرستان صدوق گفت: رفع محرومیت و تحقق عدالت از مهمترین دستاوردهای دولت طی 6سال گذشته در روستاها می باشد.

وی گفت:  اکنون در اغلب روستاها به برکت نظام مقدس جمهوري اسلامي زير ساخت‌ها در بخش برق، آب، ارتباطات، راه و بهداشت فراهم شده، اما در اين6  سال گذشته کارهاي عمراني انجام گرفته شده با 10 سال گذشته که با حدود و رقم مي‌توان آن را ثابت کرد، قابل مقایسه نیست.

"سید رضا حسینی" یکی از ساکنین روستای قوام آباد بخش خضرآباد با اشاره به احداث سالن های ورزشی در روستاها گفت: طی این چند سال توجه خاصی به امر ورزش جوانان در روستاها شده است.

وی با ابراز خشنودی از اجرای مطلوب قانون هدفمندی یارانه ها اظهار داشت: آثار و برکات اجرای این قانون در زندگی مردم به خوبی مشهود است و  امیدوارم باعث تحولات عظیم در زیرساخت های اقتصادی کشور شود.

"محمدعلی جعفری " یکی از شهروندان ندوشن نیز در گفتگو با این پایگاه خبری خدمات دولت در رفع محرومیت از روستاها را ارزنده توصیف کرد و گفت: سياست عدالت محورانه دولت كريمه در توجه به مسائل روستاها باعث آباداني روستاها و در نتيجه مهاجرت معكوس روستائيان شده است.

وی با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد بیش از 2میلیون اشتغال گفت: ایجاد بستر مناسب در روستاها برای سرمایه گذاری و تولید زمینه ساز اشتغال و  کاهش هزینه های سرسام آور زندگی شهری است.

این شهروند ندوشنی در ادامه گفت: در گذشته خدمات دولت بيشتر متمرکز در شهرهاي بزرگ بود، اما امروز در دولت نهم و دهم بدين صورت نيست زيرا دولت با کابينه خود با سفر به جاي جاي ايران اسلامي از همه شهرستان‌ها و استان‌ها بازديد کرده و اين سبب به وجود آمدن يک نگاه همه‌جانبه از ناحيه دولت به کشور شده که نتيجه آن خدمات دولت به تمام شهرها و روستا در اقصي نقاط کشور به ويژ مناطق محروم است.

در گفتگوی دیگری که با یکی از دهیاران شهرستان صدوق داشتیم، وی توجه ویژه دولت به مشارکت عمومی را قابل تقدیر دانست و گفت: شورای اسلامی روستاها و دهياران به عنوان حلقه ارتباطي بين مردم و حاكميت در اجراي سياست هاي كلان دولت در روستاها تاثير بسزايي دارند.

"سید جواد حسینی" افزود: دهياري ها در اجراي قانون هدفمند كردن يارانه ها نقش موثري ايفا و به عنوان بازوي اجرايي دولت در مناطق روستايي عمل كردند.

وي، اجراي قانون هدفمندسازي يارانه ها را از جمله مهمترين اقدامات نظام مقدس جمهوري اسلامي در راستاي توسعه اقتصادي، اجراي عدالت اجتماعي، توزيع درآمد و كمك به اقشار آسيب پذير جامعه روستايي دانست و گفت: از آنجا كه بخش عمده اي از اقشار آسيب پذير جامعه در مناطق روستايي كشور سكونت دارند، اجراي اين قانون مي‌تواند گام موثري در بهبود وضعيت اقتصادي خانوارهاي روستايي و به تبع آن بهبود اقتصاد روستا داشته باشد.

این گزارش می افزاید: مناطق روستايي اين شهرستان  از ظرفيتها و توانمنديهاي خوبي برخوردار است كه اگر بتوانيم از اين ظرفيتها استفاده بهينه داشته باشیم بسياري از معضلات اجتماعي از جمله مهاجرت روستاييان به شهرها برطرف مي شود.

از آنجایی که برنامه اصلي نظام جمهوري اسلامي و برنامه چشم انداز نيز محروميت زدايي و برقراري عدالت اجتماعي است براي تحقق عدالت اجتماعي نيز بايد اولويت در توسعه مناطق روستايي در دستور كار قرار گيرد.

تهیه و تنظیم: سید بهروز موسوی ندوشن