داد همه درآمد!!!

شناسه : 785363

داد همه درآمد!!!


داد همه درآمد!!!

داد همه درآمد!!!

مهندس اولیا نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی و هیات همراه از شهرک صنعتی نیکو اشکذر بازدید کردند.

در این بازدید سعید عبداللهی فرماندار صدوق به جایگاه صنعت در رونق اقتصادی  کشور اشاره کرد  گفت: خوشبختانه با حمایت های همه جانبه دولت از بخش صنعت ، زیرساخت های صنعتی کشور محکم و توانمند گردیده است و سرمایه گذاری در بخش های مختلف با آرامش خاطر بیشتری صورت می پذیرد.

فرماندار صدوق اما مشکلات بخش صنعت در بعضی از موارد را از دغدغه های مهم دولت برشمرد و افزود:یکی از مشکلاتی که صنعتگران با آن مواجه هستند واردات بی رویه کالاهای چینی به بازار است که خوشبختانه  توان تولید داخل و کیفیت آن به حد مطلوبی رسیده است که برخی کالاهای بی کیفیت وارداتی جایگاهی در بازار رقابت نداشته باشند.

عبداللهی به مشکلات شهرک صنعتی نیکو اشکذر اشاره و خاطر نشان کرد:متاسفانه این شهرک همواره با کمبود سوخت مواجه بوده است و واحدهای تولیدی و صنعتی گازرسانی به شهرک را از مهمترین خواسته های خود می دانند.

فرماندار صدوق پیرامون وضعیت نابسامان محیط زیست و آلودگی ناشی از دود کارخانه  های شهرک  صنعتی نیکو گفت: این شهرک در فاصله کمی تا مرکز شهرستان قرار دارد و آنچه مسلم است دفع غیراصولی فاضلاب واحدهای تولیدی و صنعتی از یک سو و دود ناشی از کارخانه ها از سوی دیگر نگرانی زیست محیطی و آب و هوایی را در بین اهالی اشکذرو روستاهای اطراف بوجود آورده است که همت مسئولین و نماینده محترم مجلس و دلسوزی کارخانجات در راستای بهبود وضعیت فوق را می طلبد.

در ادامه این بازدید مهندس اولیاء  وضعیت محیط زیست شهرستان های یزد و صدوق را نگران کننده دانست و افزود: اینکه یک واحد صنعتی تعدادی از افراد را شاغل میکند بسیار ارزنده و قابل تقدیر است اما این بهایی نیست که صرفا برای تامین مایحتاج خود بیردازیم و سلامت خود و نسل آینده را جدای از این موارد بدانیم .

نماینده مردم یزد و صدوق افزود: در مسیر یزد به اشکذر گاها لایه هایی از دود و ذرات معلق در هوا مشاهده می شود که این بر نگرانی های مردم افزوده است و می بایست برای رفع این آلودگی فکر اساسی کرد.

علی اکبراولیاء  شهرستان صدوق را از قطب های صنعتی استان برشمرد و بر رفع موانع پیش روی صنعتگران و رسیدگی به وضعیت بحرانی آلودگی زیست محیطی منطقه قول مساعد داد.