در نشستي وضعيت اوقات فراغت دانش آموزان شهرستان صدوق بررسي شد

شناسه : 1477596

در نشستي وضعيت اوقات فراغت دانش آموزان شهرستان صدوق بررسي شد


در نشستي وضعيت اوقات فراغت دانش آموزان شهرستان صدوق بررسي شد

در نشستي وضعيت اوقات فراغت دانش آموزان شهرستان صدوق بررسي شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري صدوق، "محمدحسين فلاح" روز سه شنبه در نشست بررسي وضعيت اوقات فراغت دانش آموزان اين شهرستان اظهار داشت: كلاس هاي اوقات فراغت زمينه ساز بالندگي فكري دانش آموزان است كه مي طلبد مسوولان ذيربط امكانات و بسترهاي لازم را براي دانش آموزان در اين كلاس ها فراهم كنند.

معاون فرماندار صدوق تصريح كرد: توسعه فعالیت‌های فرهنگی در تابستان برای دانش‌آموزان یكی از مهم‌ترین راهكارهایی است كه می‌تواند فرهنگ استفاده صحیح از اوقات فراغت را در بین دانش‌آموزان گسترش دهد.

وی نسبت به تعامل آموزش و پرورش با ادارات و نهادهای مرتبط تاكید كرد و افزود: تنوع در برنامه‌های فرهنگی و غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموران ، می‌تواند در رشد و تعالی دانش آموزان موثر باشد.

فلاح ادامه داد: مسئولان باید با شناسایی كمبودها و برطرف كردن آن در راستای رشد و توسعه اینگونه برنامه‌ها تلاش بیشتری را از خود نشان دهند.

در ادامه اين نشست "لاور" كارشناس كميته ارزيابي و نظارت اوقات غراغت استان گفت: برنامه ها باید با كیفیت ، مدون و منظم و در راستای نظام تعلیم و تربیت باشد كه دانش آموزان حداكثر استفاده را از اوقات فراغت در تابستان بنمایند.

وي افزود: اگر برنامه‌ریزی‌های مشخصی در این ارتباط انجام شود؛ دانش‌آموزان با کسب مهارت و آشنایی با مشاغل مختلف می‌توانند سطح دانش و آگاهی‌های خود را بالاتر ببرند.

لاور با بيان اینکه میان ارگان‌های متولی به درستی تقسیم کار انجام نشده، اظهار داشت: به همین دلیل شاهد اعمال برنامه‌ریزی‌های سلیقه‌ای و موازی کاری هستیم.

وي وضعيت غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان در شهرستان صدوق را ممتاز ارزيابي كرد و گفت: ايده هاي نو ارائه شده از سوي اين شهرستان نظير تدوين پيك اوقات فراغت و مسابقه نشريه نويسي باعث شده است تا صدوق در اين زمينه نسبت به ساير شهرستان هاي استان پيشتاز باشد.

ارائه گزارش عملكرد اعضا، بازديد از كلاس هاي طرح اوقات فراغت فني و حرفه اي، هلال احمر و كميه امداد از ديگر بخش هاي اين مراسم بود.