در نشستي وضعيت عفاف و حجاب در شطح شهرستان صدوق بررسي شد

شناسه : 782076

در نشستي وضعيت عفاف و حجاب در شطح شهرستان صدوق بررسي شد


در نشستي وضعيت عفاف و حجاب در شطح شهرستان صدوق بررسي شد

در نشستي وضعيت عفاف و حجاب در شطح شهرستان صدوق بررسي شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري صدوق، "محمدحسين فلاح تفتي"  روز سه شنبه در نشست بررسي وضعيت  عفاف و حجاب  اين شهرستان اظهار داشت: بدحجابی و بی حجابی مسئله ای تک بعدی نبوده و برای ریشه یابی آن نیازمند بررسی از ابعاد مختلف هستیم.

معاون فرماندار صدوق افزود: علل بی حجابی و بدحجابی در حوزه های آموزشی، فرهنگی، اعتقادی، اجتماعی و سیاسی قابل بررسی است.

فلاح با بیان اینکه عدم اگاهی و آموزش نادرست ریشه بنیادی بی حجابی است خاطرنشان کرد: عدم آگاهی در تمام ادوار سبب غفلت از الگوپذیری صحیح پوشش شده و این عامل تاثیرگذاری مدل ها و الگو های نامناسب در اقشار جامعه به ویژه جوانان است.

اين مقام مسئول تصریح کرد: تقویت پایه های اعتقادی و فرهنگی کمک شایانی به الگوپذیری اسلامی در حجاب می کند.

وی با اشاره به نهاد خانواده با عنوان کانون آسیب پذیر در هجمه های فرهنگی تاکید کرد: معضلات بخش خانواده در قسمت آسیب های اجتماعی تعریف می شود و مسائلی چون اعتیاد، زنان و دختران فراری، تاثیرگذاری رسانه های دیداری و شنیداری غرب، فقدان خانواده، خشونت در خانواده و ناآگاهی از بخش های مهم و در عین حال رایج در ترویج فرهنگ بدحجابی و کم حجابی است.

فلاح  از توطئه سازمان یافته دشمنان نهاد خانواده در انقلاب اسلامی یاد کرد و ادامه داد: آسیب های سیاسی در این امر مرتبط با حضور و اجرای توطئه های سازمان یافته دشمنان نظام بوده که خانواده و عفت در نهاد مقدس ایرانی اسلامی را مورد هدف قرار داده است.

وی یادآور شد: امروز در جنگ نرم نابرابری هستیم که پایه های عفت و حیا و سالم زیستی جامعه را مورد هدف قرار داده تا به این وسیله به اهداف خود که فروپاشی نظام خانواده است برسد.

معاون فرماندار صدوق گفت: در تقابل ریشه یابی بدحجابی و بی حجابی برای ارائه راهکار های عملی و کارآمد نیز باید طبقه بندی فرهنگی، دینی، اجتماعی، اعتقادی و سیاسی را مدنظر داشته باشیم.


فلاح با تاکید بر اینکه تا ایمان افراد تغییر نیابد و باورها تقویت نشود، حجاب نهادینه نمی شود اذعان داشت: حجاب موضوعی انسانی، ارزشی، قانونی، اخلاقی و اسلامی بوده و از این حیث بسیار حائز اهمیت است؛ برای نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند مهندسی فرهنگی و دینی در این زمینه هستیم.

فلاح با ابراز رضايت از وضعيت عفاف و حجاب در سطح شهرستان صدوق اظهار داشت: خوشبختانه موسسات آموزش عالي اين شهرستان همكاري تنگاتنگي با كارگروه عفاف و حجاب  داشته اند.

وي همچنين خواستار همكاري و همراهي ساير ادارات در راستاي توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در سطح شهرستان شد.