در نشستي وضعيت ميراث فرهنگي بخش خضرآباد بررسي شد

شناسه : 780162

در نشستي وضعيت ميراث فرهنگي بخش خضرآباد بررسي شد


در نشستي وضعيت ميراث فرهنگي بخش خضرآباد بررسي شد

در نشستي وضعيت ميراث فرهنگي بخش خضرآباد بررسي شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري صدوق،"سيد احمد ميرزاخليلي" روز دوشنبه در نشستي كه به منظور بررسي  وضعيت ميراث فرهنگي بخش خضرآباد در محل دفتر بخشدار برگزار شد گفت: بخش خضرآباد ظرفيت پذيرش ايرانگرد و جهانگرد را دارد.

بخشدار خضرآباد افزود: آثار و ابنيه تاريخي بسياري در اين بخش وجود دارد كه مي تواند ايرانگردان بسياري  را جهت بازديد به سوي خود جذب كند.

ميرزاخليلي با اشاره به ابنيه هاي  ثبت رسيده در فهرست آثار ملي در اين يخش اظهار داشت: منطقه ندوشن به عنوان يكي از مناطق قدمتي با آثار باستاني متعدد، بيشترين آثار ثبت رسيده در فهرست آثار ملي در اين بخش را به خود اختصاص داده است.

بخشدار خضرآباد اما نبود نظارت كافي و روند كند مرمت و بازسازي ابنيه ها و آثار تاريخي اين بخش را مورد انتقاد قرار داد و تصريح كرد: تاسيس موزه  براي نگهداري از كتب و قرآن هاي  خطي و آثار باستاني متعدد در شهر ندوشن امري ضروري است.

وي ايام تعطيلات نوروزي را فرصتي خوب براي معرفي قدمت و تاريخ بخش خضرآباد به مسافران نوروزي عنوان كرد و خاطر نشان ساخت: معرفي مسجد جامع ندوشن، منارجنابان و منبر 700 ساله  اين مسجد، قلعه تاريخي خضرآباد و ساير آثار باستاني ، تمدن و فرهنگ مردم اين بخش را تداعي خواهد كرد.

ميرزاخليلي در پايان از مسئولين ميراث فرهنگي خواست تا توجه ويژه اي به اين بخش داشته باشند.

بخش خضرآباد با بيش از 10 هزار نفر جمعيت با مركزيت شهر خضرآباد در فاصله 40 كيلومتري مركز شهرستان قرار دارد.