در نشستی وضعیت دهیاری های بخش مرکزی بررسی شد

شناسه : 782176

در نشستی وضعیت دهیاری های بخش مرکزی بررسی شد


در نشستی وضعیت دهیاری های بخش مرکزی بررسی شد

در نشستی وضعیت دهیاری های بخش مرکزی بررسی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، "سید محمد اشرف" روز پنجشنبه در نشست دهیاران بخش مرکزی که در محل روستای مهدي آباد برگزار شد اظهار داشت: دهياران آموزش ديده، باسواد و متعهد نقش بسزايي در عمران و پيشرفت روستاها دارند.

بخشدار مرکزی صدوق با اشاره به اينكه نقش دهياران در ميزان افزايش مشاركت مردمي بسيار قابل توجه است، افزود: دهياران با نظارت كامل بر امور اقتصادي، اجتماعي، سياسي و عمراني روستاها توانسته‌اند گام‌هاي بسيار ارزشمندي در عمران و آباداني روستاها بردارند.

اشرف ضمن برشمردن برخي از وظايف دهياران از جمله ارائه گزارش‌هاي روزانه و ماهانه، مراقبت و حفاظت از تاسيسات و دارايي‌هاي عمومي، جلوگيري از ساخت و ساز بي‌رويه و غيرقانوني و دعوت به مشاركت مردمي در اجراي پروژه‌ها و برنامه‌هاي عمومي، خاطرنشان كرد: كمك به شورا در خصوص بررسي و شناخت كمبودها، نيازها و نارسايي‌هاي اجتماعي، اقتصادي، عمراني، بهداشتي، فرهنگي، آموزشي و امور رفاهي روستا و همچنين تهيه طرح‌ها و پيشنهادهاي اصلي و عملي در زمينه‌هاي ياد شده و ارائه آن به مسئولان ذي‌ربط براي اطلاع و برنامه ريزي و اقدام را از ديگر وظايف دهياران در روستاها برشمرد.

 وي توسعه پايدار روستايي را يكي از اهداف اساسي سياست‌گذاري‌هاي كلان در همه كشورها و به ويژه در ايران خواند و تصريح كرد: توسعه پايدار يك مفهوم كلي و در ارتباط با ابعاد مختلف زندگي روستائيان و همچنين رابطه اين ابعاد با محيط پيرامون است.

اشرف افزود: اگر دهياران و شوراها به وظايف و حدود اختيارات خود به خوبي آشنا بوده و به آن به درستي عمل كنند، بدون شك مي‌توانند گام موثري در راستاي توسعه و عمران روستاها و همچنين محروميت زدايي از مناطق روستايي بردارند. در پايان اين جلسه برخي از دهياران با مطرح كردن برخي از مشكلات روستاها خواستار توجه و حل آن توسط مسئولان شدند.

گفتني است آموزش پورتال عمراني استانداري به دهياران پايان بخش اين نشست بود.