دستيار كارگردان تئاتر زيارت خورشيد:

شناسه : 782116

دستيار كارگردان تئاتر زيارت خورشيد:


دستيار كارگردان تئاتر زيارت خورشيد:

دستيار كارگردان تئاتر زيارت خورشيد:

به گزارش روابط عمومي فرمانداري صدوق، "ربابه شاكري" دستيار كارگردان زيارت خورشيد روز چهارشنبه در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني فرمانداري پيرامون گروه فرهنگي هنري "طلوع مهر اشكذر" اظهار داشت: اين گروه متشكل از 45 نفر از جوانان، نوجوانان و نونهالان شهر اشكذر مي باشد كه همه ساله با برنامه ريزي و تمرين قبلي نسبت به اجراي حرفه اي نمايش زيارت خورشيد در مناطق مختلق اقدام مي نمايند.

وي اولين اجراي اين گروه را 10 سال پيش عنوان كرد و افزود: با همدلي بچه هاي گروه و با كمترين سطع توقع تا كنون اجراهاي موفقي توسط گروه ارائه شده است.

خانم شاكري اما عدم حمايت متوليان امر فرهنگ از اين گروه فرهنگي و هنري را زمينه ساز كاهش فعاليت اين گروه عنوان كرد و افزود: متاسفانه هيچ گونه حمايتي از سوي هيچ مرجعي براي رونق و فعاليت بيشتر تئاتر زيارت خورشيد صورت نگرفته است.

دستيار كارگردان زيارت خورشيد نقش نونهالان دختر در اين تئاتر را از مهمترين بخش هاي اجري زيارت خورشيد دانست و اظهار داشت: اسراي دشت كربلا و فرزندان مظلوم حضرت امام حسين(ع) و خاصه حضرت رقيه(س)  كه با بازيگري تعدادي از دانش آموزان اشكذري اجرا مي شود اوج مظلوميت فرزندان زهراي اطهر را به تصوير كشيده و بي شك  مظلوميت فرزندان زهراي اطهر اشك را بر چشمان هر بيننده اي جاري مي سازد.

خانم شاكري كارگرداني بي نقص اين تئاتر را يكي از عوامل موفقيت گروه عنوان و تصريح كرد: آقاي "مصطفي دهقان" با انتخاب صحنه هاي بديع و بي بديل، اسارت فرزندان امام حسين(ع) و ساير اسراي دشت كربلا را به بهترين نحو در ذهن بينندگان تداعي مي كند.

وي در پايان از مجريان امر فرهنگ استان و شهرستان خواست تا با حمايت از اين گروه ، زمينه پيشرفت و فعاليت بيش از پيش اين گروه را فراهم كنند.