یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 147328388
مدیرکل مدیریت بحران استانداری عنوان کرد:

دومین دوره آموزشی مدیریت بحران مدیران استان در شهرستان اشکذر برگزار می شود


هادی هادی نسب گفت:دومین دوره آموزشی مدیریت بحران مدیران استان، هفتم و هشتم اسفند ماه به میزبانی شهرستان اشکذر برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، جلسه مدیریت بحران شهرستان اشکذر با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری، فرماندار و سایر اعضا در سالن کوثر فرمانداری برگزارگردید.

 

فرماندار اشکذر با تاکید بر ضرورت هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرستان در مواقع بحرانی اظهار داشت:  لازم است هماهنگی های بین بخشی دستگاه های اجرائی پیش از بحران ها صورت پذیرد تا در هنگام بروز بحران نهایت کارایی را در مواجهه با حوادث داشته باشند.

 

محمدعلی شاه حسینی به خشکسالی های اخیر که منجر به وارد شدن خسارت به کشاورزان شهرستان شده اشاره و افزود: تاکنون 122 پرونده به کارگروه استمهال تسهیلات بانکی شهرستان ارسال شده که مرتبط با پنج بانک عامل بوده و 18 مورد آن توسط اعضای کارگروه شهرستانی مورد تایید قرار گرفته که به مراجع ذیربط جهت انجام مراحل بعدی ارجاع گردیده است.

 

وی  تجهیز و خرید لوازم و ادوات آتش نشانی را یکی از مشکلات ایستگاه های آتش نشانی شهرستان عنوان کرد و بر رفع این مشکل با همکاری مجموعه مدیریت بحران استانداری تاکید کرد.

 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری با بیان اینکه آموزش مدیران در سراسر استان به عنوان اولویت این مدیریت با جدیت در حال پیگیری است اظهار داشت: سال گذشته همایش آموزشی و تمرین ستادی مدیریت بحران "غدیر 3" ویژه مدیران استان در شهرستان بافق برگزار گردید و امسال دومین دوره آن هفتم و هشتم اسفند ماه به میزبانی شهرستان اشکذر برگزار خواهد شد.

 

هادی هادی نسب بر ضرورت برنامه ریزی لازم برای استفاده از ظرفیت نیروها و امکانات منابع استان معین براساس نیازهای مناطق آسیب دیده در زمان مدیریت بحران اشاره و گفت: استان یزد در حال حاضر به عنوان معین 10 استان هم جوار و هم چنین منطقه 13 تهران به شمار می رود، لذا هم افزایی کامل مدیران استانی جهت امدادرسانی در زمان طلایی و ساعات اولیه وقوع حوادث بسیار مهم است.

 

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تجهیز و خرید ادوات آتش نشانی در شهرهای زیر 50 هزار نفر در قالب ماده 10 و 12 به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور واگذار شده است که مسئولان شهرستانی باید جهت تجهیز ایستگاه های شهرستان از این طریق پیگیری کنند.

 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری به ابلاغ دستورالعمل جدید در زمینه استمهال تسهیلات بانکی به فرمانداری های استان خبر داد و تصریح کرد: بر این اساس فرمانداران به عنوان روسای کارگروه شهرستانی امهال و میزان خسارت دیدگان از حوادث که وام کشاورزی دریافت کرده اند را مشخص و به مدیریت بحران استانداری اعلام تا مطابق با میزان اعلام شده به مراجع ذیربط انتقال یابد.

 

 آدرس کوتاه :