راهپیامیی روز قدس در شهرستان صدوق با حضور پرشور مردم برگزار شد

شناسه : 781339

راهپیامیی روز قدس در شهرستان صدوق با حضور پرشور مردم برگزار شد


راهپیامیی روز قدس در شهرستان صدوق با حضور پرشور مردم برگزار شد

راهپیامیی روز قدس در شهرستان صدوق با حضور پرشور مردم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، مردم همیشه در صحنه این شهرستان  روز جمعه با شركت در تجمع و راهپيمايي گسترده روز جهاني قدس در مناطق اشکذر، رستاق، ندوشن و خضرآباد  همبستگي خود را با مردم مظلوم فلسطين اعلام و جنايات رژيم صهيونيستي و اشغال غير قانوني مسجد الاقصي را محكوم كردند .

تظاهر كنندگان دراين روز با سردادن شعار هاي "مرگ بر اسرائيل" ، "مرگ بر آمريكا" و "زنده باد اسلام" و "زنده باد فلسطين" خواستار پايان دادن به اشغال سرزمين فلسطين و آزادي قدس شريف شدند.

این جمعیت باشکوه با سردادن شعارهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسراييل پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش كشيدند.

"حجت الاسلام و المسلیمن محمدرضا طالبیان" در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و در خطبه های نماز جمعه شهر اشکذر برمقاومت, همبستگي و يكپارچگي مسلمانان در برابر صهيونيست ها و طرح استكباري آمريكا تاكيد كرد .

امام جمعه اشکذر  گفت : براي آزادي زود هنگام سرزمين اشغال شده مسلمانان در فلسطين و بازگرداندن صلح به منطقه مسلمانان جهان بايد با اتحاد از نهضت مردم فلسطين حمايت كنند.

طالبیان با محكوم كردن جنايات ضد بشري و سياست هاي تروريستي صهيونيست ها درمنطقه گفت: مسلمانان بايد درسراسر جهان با پيروي از رهنمودهاي امام خميني (ره) ، بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و مقام معظم رهبري آيت الله خامنه اي رهبرعالي انقلاب اسلامي براي بيرون راندن رژيم صهيونيستي از سرزمين هاي اشغالي مسلمانان در فلسطين تلاش كنند.

وی اظهار داشت: جوهره روز جهاني قدس حمايت از مردم مظلوم فلسطين دربرابر جنايت اشغالگران بوده و مسلمانان بايد بايكديگر براي حل مشكل فلسطين متحد شوند .

در شهر ندوشن نیز "حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی" در  خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: روز قدس امسال با بهار رهايي ملت هاي اسلامي در كشورهاي تحت سلطه ديكتاتورهاي حامي صهيونيسم و استكبار مصادف شده است و از اين رو راهپيمايي اين روز ، امسال از اهميت مضاعفي برخوردار شده است.

امام جمعه موقت ندوشن افزود: هم اكنون 32سال از حركت انقلابي مردم ايران كه از مرداد ماه سال 58آغاز شد مي گذرد و اين حركت جاودانه مردم ايران باعث هوشياري مردم منطقه شد.

لازم به ذکر است راهپيمايان پس از برگزاري مراسم نماز جمعه، با محکوم کردن اعمال ضد بشري رژيم صهيونيستي، قطعنامه پاياني اين راهپيمايي را قرائت کردند و با گفتن تکبير، مهر تاييد بر مظلوميت مردم فلسطين و همچنين محکوميت رژيم غاصب صهيونيستي زدند.

 براين اساس ،در پايان اين راهپيمايي قطعنامه اي در 10 بند مبني برپافشاري برهوشمندي بردفاع از حق مردم مصر، تونس و ليبي بر اجازه ندادن دخالت بيگانگان در سرنوشت كشورشان، حمايت و دفاع از مردم فلسطين، بازگشت آوارگان فلسطيني به وطن خويش، لغو تمام معاهدات با ر‍‍ژيم صهيونيستي توسط دولت ها، محكوم كردن سكوت مجامع جهاني در خصوص جنايت‌هاي رخ داده در فلسطين، محكوم كردن خيانت آشكار برخي كشورهاي عربي و اسلامي به فلسطين، حمايت از حزب الله لبنان‌، محكوم كردن جنايت‌هاي آل سعود و آل خليفه، كمك به مردم قطعي زده سومالي و هشدار به تجاوزگران از جمله محورهاي اين قطعنامه بود.

گفتني است، بعداز قرائت قطعنامه مردم مومن و روزه دار در نقاط مختلف این شهرستان با سردادن فرياد الله اكبر محورهاي اين قطعنامه را تاييد كردند.