یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 140907234
فرماندار اشكذر عنوان کرد؛

رتبه برتر شهرستان اشكذر در جذب تسهيلات اشغال زايي روستايي


فرماندار اشکذر در نشست شورای اداری از کسب رتبه برتر شهرستان در جذب تسهیلات اشتغال زایی روستایی خبر داد و گفت : تمامی این تسهیلات در راستای ایجاد طرح های اشتغال زای مناطق روستایی و رونق بخشی به کار و تولید اختصاص یافته است.

به گزارش روابط فرمانداري اشكذر؛ نشست مشترک شورای اداری و کمیته برنامه ریزی شهرستان اشکذر با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیر کل دامپزشکی استان و اعضای شورا  در سالن کوثر فرمانداری اشکذر برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این نشست ضمن تاکید بر تکریم ارباب رجوع  توسط مدیران دستگاه های دولتی گفت: بعضا مشاهد شده است که برخی از دستگاه ها از روی ناآگاهی عملی را مرتکب می شوند که موجب نارضایتی مردم شده است و می طلبد که مدیران ضمن توجه به این نکته  با  مردم خوش رفتاری کنند.

«محسن صادقیان» با بیان اینکه  در حوزه پروژ های عمرانی حرکت با برنامه در دستور کار این معاونت قرار گرفته است اظهار داشت: در این راستا برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت تا افق 1400 در دستور کار معاونت عمرانی قرار گرفته تا ضمن بهره مندی لازم از این برنامه ریزی به نتایج مطلوبی در زمینه پروژه های عمرانی دست یابیم.

وی بحث آب، گردشگری، راه و بازآفرینی شهری را چهار محور مهم پیش رو استان دانست و بر ضرورت برنامه ریزی هر چه بهتر این حوزه ها برای رسیدن به نتایج مطلوب تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در خصوص تخصیص اعتبار به پروژه های عمرانی خاطر نشان کرد:  اولویت در تخصیص اعتبار به پروژه هایی هستند که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند و تا پایان سال 97 به اتمام می رسند و این نکته باید هموراه مورد توجه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

صادقیان به واگذاری پروژه های نیمه تمام در حوزه های مختلف ورزشی، فرهنگی و هنری بخش خصوصی  اشاره و تصریح کرد:  طبق تبصره 19 دولت هیچ گونه محدودیتی برای واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی را وجود ندارد بلکه باید بستر و زمینه را برای مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی فراهم کرد و در این راستا تاکنون 170 پروژه آماده واگذاری به سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

این مقام مسئول ضمن اشاره به بند و تبصره 5  در خصوص پیمانکارانی که که از دستگاه های اجرایی طلبکار هستند گفت: به شرطی که بدهی پیمانکاران توسط ذی حساب و مدیر کل دستگاه اجرایی به تایید رسیده باشد امکان اینکه  بدهی آنها تا پایان سال 95 در قالب بدهی های بانکی و  تا پایان سال 96 در قالب بدهی های مالیاتی تهاتر شود امکان پذیر است.

فرماندار اشکذر نیز با بیان اینکه شهرستان تمامی سهمیه تسهیلات اشتغال زایی روستایی را جذب کرده است اظهار داشت: این تسهیلات در راستای ایجاد طرح های اشتغال زای مناطق روستایی و رونق بخشی به کار و تولید اختصاص یافته است.

«محمدعلی شاه حسینی» از مدیران دستگاه های  اجرایی شهرستان خواست تا نظارت بر نحوه هزینه کرد تسهیلات پرداختی، پیگیر جذب حداکثری اعتبارات تخصیص یافته دستگاه خود باشند.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری هم ضمن تاکید بر آشنایی هر چه بیشتر مدیران با قانون بودجه ای سال 97 کشور گفت: مدیریت در حوزه شهر و روستا می طلبد که با قانون بودجه ای و پیوست های آن آشنا باشند  و از همه ظرفیت بودجه ای کشور برای توسعه شهرستان در حوزه شهری و روستایی کمک بگیرند و صرفا اعتبارات تملک دارایی استان و شهرستان در این زمینه کفایت نمی کند.

محمود زارع رشکوئیه  افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زیرساخت های آب و برق و گاز و تلفن در روستاها و مناطق محروم  تامین شده و همچنین تسهیلات پایدار اشتغال روستایی در جهت رونق کار وتولید در روستا صورت گرفته که این اقدامات در راستای تثبیت جمعیت در روستاها انجام شده است.

وی در پایان بر استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای توسعه مناطق روستایی استان تاکید کرد.

در ادامه جلسه همچنين شهابي زاد مدير كل دفتر فني ،امور عمراني ،حمل و نقل و ترافيك استانداري در خصوص نظارت بر پروژه هاي عمراني دستگاههاي اجرايي توسط دفتر فني استانداري تاكيد و خواهان توجه مديران شهرستاني به اولويت و برنامه در تعريف پروژه ها شد.

 

 

 

 

 آدرس کوتاه :