یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 158171106

سند توسعه مهارت در شهرستان اشکذر تدوین می شود


در دیدار مدیر کل اداره آموزش فنی و حرفه ای استان با فرماندار اشکذر بر تدوین سند توسعه مهارت در این شهرستان جهت سمت و سو دادن رویکرد آموزش های مهارتی مرکز فنی و حرفه ای به ایجاد اشتغال پایدار تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، "امیر سعید مصباح" مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه ای استان با حضور در دفتر فرماندار اشکذر با "هادی هادی نسب" دیدار کرد.

 

فرماندار اشکذر ضمن تقدیر از فعالیت های مرکز آمورش فنی و حرفه ای شهرستان، گفت: دوره های آموزشی فنی و حرفه ای بهترین شیوه مهارت آموزی کاربردی است و باید تمایل و رغبت را در افراد جویای کار شهرستان برای فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای ایجاد نمود.

 

هادی هادی نسب گفت: برگزاری کلاس های آموزشی تعمیرات موبایل، سیم پیچی، کارگاه برق و... باعث شده تا کارآموزان زیادی از مناطق مختلف شهرستان و حتی مرکز استان در این دوره ها شرکت کنند و باید مسائل و مشکلات این مرکز را به حداقل رسانده تا برگزاری دوره های آموزشی تحت تاثیر قرار نگیرد.

 

وی عدم داشتن ساختمان مرکزی را  از مهمترین مشکلات مرکز فنی و حرفه ای شهرستان عنوان کرد و گفت: محدودیت در مکان، نحو تشکیل کلاس های آموزشی مرکز فنی و حرفه ای را تحت الشعاع قرار داده و شرایط فعلی برای برگزاری کلاس ها در این مرکز مناسب نیست.

 

فرماندار اشکذر با بیان اینکه با اتمام ساختمان نیمه تمام مرکز فنی و حرفه ای شهرستان بسیاری از مشکلات مرتبط با این حوزه مرتفع خواهد شد، بر نگاه ویژه مسئولان استان جهت رفع مشکل ساختمان این اداره که مدت زیادی است به صورت نیمه تمام رها شده تاکید کرد.

 

مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: بر این باور هستم که مردم این شهرستان باید به مانند مرکز استان از خدمات مناسب  فنی و حرفه ای برخوردار شوند و نزدیک بودن به مرکز استان نباید این موضوع را تحت تاثیر قرار دهد.

 

امیر سعید مصباح با بیان اینکه نوع رویکرد آموزش های مهارت مراکز فنی و حرفه ای باید به سمت و سویی حرکت کند تا منجر به ایجاد اشتغال پایدار شود، بر همکاری و تعامل مجموعه فرمانداری در جهت تدوین سند توسعه مهارت در این شهرستان تاکید کرد.

 

این مقام مسئول به تشکیل ستاد توسعه مشارکت های مردمی برای ارائه خدمات یادگیری اشاره و ادامه داد: نذر و مشارکت مهارتی دو موضوع مهمی است که در این ستاد مورد توجه قرار گرفته و با توجه به سرانه بالایی که خیرین این شهرستان در حوزه های مختلف دارند می توان با تشکیل این ستاد اقدامات موثری را در جهت ارتقا سطح خدمات مهارت آموزی شهروندان این شهرستان برداشت.

 


 آدرس کوتاه :