سومین نشست نهضت مطالعه مفید شهرستان صدوق برگزار شد

شناسه : 781499

سومین نشست نهضت مطالعه مفید شهرستان صدوق برگزار شد


سومین نشست نهضت مطالعه مفید شهرستان صدوق برگزار شد

سومین نشست نهضت مطالعه مفید شهرستان صدوق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان صدوق،"محمدعلی شاه حسینی" روز دوشنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان که در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شد گفت: کتاب و کتاب خوانی از مقوله های قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن در جامعه ضروری است.

سرپرست فرمانداری صدوق با اشاره به نرخ پایین مطالع در سطح جامعه بویژه در بین جوانان گفت: كشور ما در حوزه كتابخواني نياز به احيا و تبليغ فرهنگ مطالعه دارد و ما بايد با گشايش رویکردهای انگیزشی زمينه‌هاي لازم جهت تحريك و تشويق جامعه به كتابخواني را فراهم كنيم.

وی تصریح کرد: برای پیش گیری از مفسده های اخلاقی، رهایی از پوچ گرایی، بالابردن سطح تحصیلی نوجوانان و جوانان، و نیز پیشرفت وضعیت فرهنگی خانواده ها، باید آنان را به مطالعه هرچه بیشتر تشویق کرد.

این مقام مسئول طرح نهضت مطالعه مفید را یکی از طرح های مهم در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه یاد کرد و اظهار داشت: خوشبختانه در شهرستان صدوق در مدت اندکی پس از ابلاغ این طرح اقدامات زیربنایی و اساسی برای اجرای آن با همکاری ادارات شهرستان برداشته شده است.

شاه حسینی با بیان اهمیت گسترش آگاهی در بین نسل جوان بوِیژه دانش آموزان و دانشجویان، تاكيد كرد: بايد در مداس جنبش كتابخواني و بازگويي كتاب را بين دانش آموزان راه اندازي کرد که در اين ميان مربيان، معلمان،‌كتابداران نيز نقش بسزايي دارند كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

بررسی مصوبات نشست پیشین، ارائه راهکارهای علمی و عملیاتی در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی و بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه های شهرستان صدوق از  مهمترین موارد مطرح شده در این نشست بود.