شبی با ساباط نشینان

شناسه : 781459

شبی با ساباط نشینان


شبی با ساباط نشینان

شبی با ساباط نشینان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، طی اقدامی بی نظیر و برای اولین باردر کشور جمعی از سالمندان رضوانشهر صدوق شنبه شب در همایش"شبی با ساباط نشینان" گرد هم آمدند و یاد روزهای شیرین گذشته را زنده کردند.

"محمدعلی شاه حسینی" در ابتدای این مراسم با ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم ، گفت: توسعه فرهنگ كرامت سالمند در سطح جامعه و ايجاد روحيه نشاط و سلامت در بین آنان یکی از وظایف نسل جوان جامعه است.

سرپرست فرمانداری صدوق  خاطرنشان كرد: سالمندان از جمله اقشار ويژه جامعه هستند كه با تامين نيازهاي آنان مي توان گامهاي سازنده اي را در جهت توسعه برداشت.

وی استفاده از تجربیات این قشر را دستمایه پیشرفت عنوان کرد و افزود: جوانان دیروز و سالمندان امروز مسیری را طی کرده اند که سرشار از نکات ظریف و ارزشمند بوده و اگر نسل کنونی ظرفیت پذیرش آن را در خود تقویت کند به یقین بسیاری از موانع پیش روی او برچیده خواهد شد.

شاه حسینی ابتکار "سید حسین پوررضوی"هنرمند رضوانشهری در برگزاری این همایش را ستود و گفت: برگزاری چنین همایشی جز با عشق و علاقه امکان پذیر نمی باشد.

در ادامه این همایش"سید حسین پوررضوی" با قرائت اشعاری در وصف مقام پدران و سالمندان اظهار داشت:سالمندان از مهمترین موهبت های الهی در خانواده هستند که باید احترام و عزت آنان در بین افراد خانواده بیش از پیش باشد.

این هنرمند رضوانشهری ادامه داد: توجه به این قشر از جامعه و رفع نیازهای آنان نشاط، شادابی و سرزندگی را در بین آنان ایجاد میکند و آنان را از انزوا و تنهایی دور می کند.

وی خاطرنشان کرد:والدین باید فرهنگ احترام و تکریم به این افراد را به فرزندان خود آموزش دهند.

پوررضوی هدف خود از برگزاری این محفل را زنده کردن یاد خاطرات گذشته و استفاده از تجربیات پدران سالمند عنوان کرد.

در ادامه این همایش بی نظیر که نزدیک به 100 نفر از پدران سالمند و سالخورده رضوانشهر حضور داشتند، خاطرات روزهای دیرین بازگو شد.

همچنین در این محفل صمیمی چند تن از سالمندان در وصف گذر روزگار اشعار متنوعی قرائت کردند.

تجلیل از پدران شهید ، اعطای لوح یادبود و عصای زرین از دیگر برنامه های "شبی با ساباط نشینان" بود.

لازم به ذکر است این همایش در منزل هنرمند یادشده و با فضای کاملا سنتی و مزین شده شده با حال و هوای روزگاران قدیم برگزار شد که هر بیننده ای را با خاطرات روزهای دیرین و منازل قدیمی که بوی کاه گل و نان سنتی از آن بر میخواست پیوند میزند.