شهرستان صدوق غرق در ماتم و عزا

شناسه : 782538

شهرستان صدوق غرق در ماتم و عزا


شهرستان صدوق غرق در ماتم و عزا

شهرستان صدوق غرق در ماتم و عزا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، در سالروز رحلت ملکوتی پیامبرگرامی اسلام ، شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)و در آستانه شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مناطق مختلف این شهرستان یکپارچه سیاه پوش است.

شیفتگان نبوی با شرکت در مراسم عزاداری روزهای پایانی ماه صفر اشک ماتم می ریزند و عمق ارادت خود را به پیامبر و خاندانش با حضور در مراسم عزاداری و ماتم جلوه می دهند.


مراسم سوگواری و عزاداری پیامبر اعظم و امام حسن مجتبی(ع)شب گذشته نیز پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء باحضور امت خداجوی همراه با مرثیه سرایی ذاکرین اهل بیت نبوی در مساجد و تکایای مختلف این شهرستان در فضایی آکنده از اشک و ماتم برگزار شد و مداحان اهل بیت در مصیبت خاندان عصمت و طهارت مرثیه سرایی کردند.

از مناطق اشکذر، ندوشن، رضوانشهر و خضرآباد خبر می رسد خیابانهای اصلی شهرها ، مساجد ، تکایا و حسینه ها یکپارچه سیاهپوش است و خیل عظیم سوگواران تا ساعات پایانی شب، به سوگ نشسته و اشک ماتم ریختند.

اغلب هیاتهای فعال مذهبی شهرستان صدوق با راه اندازی کاروانهای سینه زنی و زنجیرزنی تا پاسی از شب به عزاداری پرداختند.

سخنرانان نیز با بیان مکارم اخلاقی پیامبر اسلام، آن حضرت را اسوه همه انسان ها دانستند و بر لزوم تاسی مسلمانان از حضرت ختمی مرتبت تاکید کردند.

بیرقهای سیاه برافراشته و نصب علم در هر کوی و برزن و حسینیه های شهرستان صدوق تنها گوشه ای از عمق ارادت مومنان و شیعیان خداجو به خاندان عصمت و طهارت است.