یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 146126906
فرماندار اشکذر عنوان کرد:

ضرورت بهره مندی از خلاقیت در ترویج فرهنگ کتابخوانی


فرماندار اشکذر در نشست هم اندیشی مربیان جام باشگاه های کتابخوان شهرستان، تلاش در جهت تعمیق و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین دانش آموزان را به عنوان یک ضرورت اساسی دانست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، نشست هم اندیشی مربیان جام باشگاه های کتابخوان شهرستان اشکذر با حضور فرماندار و مربیان باشگاه های کتابخوان شهرستان در سالن کوثر فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار اشکذر در این نشست، حضور در جمع کسانی که دغدغه فرهنگ کتابخوانی را دارند ارزشمند دانست و گفت: ارزیابی شرایط و امکانات موجود فرهنگی در جامعه بیانگر این نکته است که امروز کتاب می تواند به عنوان یک ابزار مطمئن و کارآمد در بهینه سازی فضای فرهنگی جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

 

محمدعلی شاه حسینی تلاش در جهت تعمیق و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین دانش آموزان را به عنوان یک ضرورت اساسی برشمرد و افزود: والدین باید عادت کتابخوانی را در فرزندان خود به وجود بیاورند، همچنین مربیان تربیتی مدارس نقش مهمی در راستای ترغیب و تشویق دانش آموزان با فرهنگ کتابخوانی دارند و این دو عامل می تواند در افزایش سرانه کتابخوانی موثر واقع شود.

 

وی به با بیان اینکه در دوران کنونی در سایه توسعه فناوری اطلاعات ، فضای مجازی به دلیل دسترسی راحتی که دارند به عنوان بزرگترین رقیب کتاب به شمار می رود اظهار داشت: امروزه شبکه های مجازی زمان زیادی را برای مرور مطالب از کاربران در تمامی گروه های سنی می گیرند و جایگزین مطالعه مکتوب از جمله کتابخوانی شده اند، لذا می طلبد که متولیان امر با خلاقیت و هنرمندی هر چه تمام نسبت به ترویج فرهنگ کتابخوانی اقدام کنند.

 

فرماندار اشکذر برگزاری جشنواره های قصه گویی، ارتباط با مدارس و مساجد، تشویق برگزیدگان مسابقات کتابخوانی،آشنایی کودکان و نوجوانان با محیط انتخاب و خرید کتاب و چرخش کتاب در میان همسالان را از جمله اقداماتی دانست که مربیان باشگاه های کتابخوان شهرستان می توانند در جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی استفاده نمایند.

 

 

 

 

 آدرس کوتاه :