یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 146178325
فرماندار اشکذر عنوان کرد:

ضرورت ترویج معارف دینی به ویژه فرهنگ نماز برای نسل جوان


محمدعلی شاه حسینی توجه به شیوه های تبلیغ و ترویج معارف دینی به ویژه فرهنگ نماز را امری مهم دانست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان اشکذر با حضور امام جمعه، فرماندار، کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضا در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد.

 

فرماندار اشکذر در این نشست با بیان اینکه باید نسبت به تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز اهتمام جدی صورت گیرد گفت:  برگزاری اجلاس استانی نماز این فرصت را فراهم کرد تا ضمن استفاده از تمامی ظرفیت های دستگاه های اجرایی، جایگاه و منزلت نماز آن گونه که در خور شان است مورد توجه قرار گیرد.

 

محمدعلی شاه حسینی توجه به شیوه های تبلیغ و ترویج معارف دینی به ویژه فرهنگ نماز را امری مهم دانست و تصریح کرد: استفاده از ابزارهای متنوع  و روش های جذاب در انتقال معارف دینی و بالاخص فرهنگ نماز و همچنین بیان حکیمانه و هنرمندانه می تواند در ترغیب ، تشویق و جذب کردن مخاطبان به ویژه نسل جوان در این زمینه موثر باشد. 

 

وی به وضعیت اقامه نماز در بخش های مختلف شهرستان اشاره  و اظهار داشت: خوشبختانه در مساجد، مراکز آموزشی و فرهنگی نماز جماعت به صورت مرتب اقامه می شود و دستگاه های اجرایی شهرستان هم نماز ظهر و عصر را به صورت جماعت اقامه می کنند.

 

فرماندار اشکذر به اقدامات انجام شده در خصوص اقامه این فریضه مهم در مدارس اشاره و افزود: خوشبختانه با پیگیری های صرت گرفته در استان و با همکاری مدیریت آموزش و پرورش اغلب نماز خانه مدارس در مناطق مختلف شهرستان فرش شده و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی در بیشتر مدارس دارای روحانی جهت اقامه نماز اول وقت هستند.

 

کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان از اضافه شدن شاخص اقامه نماز کارکنان، در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان خبر داد.

 

حجت الاسلام رادمهر اظهار داشت: بر این اساس دستگاه های اجرایی بر حسب فعالیت هایی  فرهنگی که در طول سال  در راستای اقامه نماز انجام می دهند امتیازدهی خواهند شد و در پایان از دستگاه های برتر در این زمینه تجلیل خواهد شد.

 

ترویج فعالیت های فرهنگی ادارات شهرستان در راستای اقامه نماز، حضور در کارگاه های آموزشی جهت توانمند سازی مربیان و مدیران با همکاری ستاد اقامه نماز شهرستان و اقامه نماز جماعت در واحد های صنعتی و شرکت ها با همکاری اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان از مصوبات این نشست بود.

 

 

 

 

 

 

 

 آدرس کوتاه :