فرمانداران استان در صدوق گرد هم آمدند

شناسه : 786946

فرمانداران استان در صدوق گرد هم آمدند


فرمانداران استان در صدوق گرد هم آمدند

فرمانداران استان در صدوق گرد هم آمدند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"سعید عبداللهی" فرماندار این شهرستان روز سه شنبه در نشست توجیهی سند توسعه و چشم انداز صدوق که با حضور فرمانداران استان در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شد با بیان  حماسه نهم دیماه به عنوان روز ملی بصیرت گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی با بهره گیری از توان، پول، و احزاب خارجی بدنبال از پای درآوردن انقلاب اسلامی بودند.

وی  افزود: حضور مردم در نهم دی ماه و پشتیبانی از رهبری و حمایت از اباعبدالله الحسین و عاشورای حسینی موجب شد که فتنه آنان خنثی شود.

عبداللهی به مراحل تدوین سند توسعه و چشم انداز شهرستان صدوق اشاره کرد و افزود: صدوق به عنوان اولین شهرستان در تهیه و تدوین سند توسعه الگویی برای سایر شهرستان ها است.

فرماندار صدوق برنامه ریزی و آینده نگری را در تدوین سند راهبردی حساس و مهم توصیف کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره جامع نگری را در تمامی امور سفارش و  بر انجام کارهای پژوهشی و امثالهم در جهت نيازهاى كشور تاکید کرده اند.

این مقام مسئول به چشم انداز بیست ساله کشور اشاره کرد و گفت: این یک نقشه جامع علمی کشور است که در تدوین سند توسعه و چشم انداز شهرستان ها نیز می بایست  طبق اسناد بالادستی و برمبنای راهبردهاى عملياتى و برنامه‏ريزيهاى زمان‏دار و منظم، حرکت کنیم.

فرماندار صدوق اما هماهنگی و همسویی شهرستان های همجوار در موارد مهمی چون آلایندگی زیست محیطی و راه های ارتباطی را خواستار شد و بر آلایندگی دشت یزد اردکان به عنوان یک معضل زیست محیطی در آینده خبر داد.

وی وجود صنایع متعدد در این مسیر و عدم رعایت قوانین زیست محیطی توسط آنها را عامل مهم آلودگی هوای شهرستان های یزد و صدوق عنوان کرد و افزود: در تدوین سند توسعه و چشم انداز شهرستان های اردکان، میبد ، یزد و صدوق توجه به این مهم ضروری است.

عبداللهی توجه به مسائل فرهنگی و مطالعه زیرساخت های آن را از دغدغه های مهم و قابل توجه در تدوین سند توسعه و چشم انداز دانست و تاکید کرد:بدون پیشرفت فرهنگی ، توفیقی در مباحث اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و هنری نخواهیم داشت.

در ادامه این نشست"سید مجتبی حسینی پور" معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی استانداری یزد بر ضرورت تدوین اسناد چشم انداز توسعه شهرستانی اشاره کرد و گفت: یکی از حرکات مهم دولت طی این چند سال رسیدگی و آینده نگری در وضعیت شهرستان ها با تدوین سند توسعه و چشم انداز است که انتظار می رود با تحرک و همکاری دستگاه ها ، استفاده از ظرفیت شهرستان و استفاده بهینه از وضع موجود به افق های روشنی دست یافت.

وی تقویت تعامل با دانشگاه ها و استفاده از نظرات نخبگان شهرستانی را عامل مهمی در موفقیت سند توسعه و چشم انداز شهرستان صدوق عنوان کرد.

در ادامه این نشست فرمانداران استان به بیان نظرات و دیدگاه های خود پیرامون تدوین اسناد توسعه و چشم انداز شهرستانی پرداختند.

شهرستان صدوق با بیش از 30 هزار نفر جمعیت و با ظرفیت های اقتصادی ، فرهنگی و ورزشی در فاصله 12 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.