فرماندار اشکذر:

شناسه : 1825001

فرماندار اشکذر:
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر،  "محمدعلی شاه حسینی" روز سه شنبه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری با اشاره به زمان نام نویسی مرحله دوم هدفمندی یارانه ها از روز چهارشنبه  بیستم فروردین گفت:دولت در این مرحله تصمیمی برای حذف مسقیم خانوارها ندارد و مبنا را بر اعتماد به مردم گذاشته است.

فرماندار اشکذر با بیا اینکه یکی از مهم ترین فواید قانون هدفمندی یارانه ها کاهش میزان اختلاف طبقاتی است، گفت: در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، نخستین اقدام ثبت نام مجدد خانوارهای نیازمندی است که از 20 فروردین آغاز و به مدت 9 روز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به نحوه ثبت نام در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها افزود: ساز و کار ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود و با مراجعه به آدرس سامانه اینترنتی www.rifahi.ir صورت می پذیرد.

شاه حسینی در مورد ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه گفت: سرپرستان خانوار براساس کدملی گروه بندی شده اند و هر گروه فقط در روز خاصی برای ثبت نام مراجعه می کنند.

فرماندار اشکذر یادآور شد: آن دسته از سرپرستان خانواری که رقم آخر کد ملی آنها صفر است، روز 20 فروردین و سرپرستان خانواری که آخر کد ملی آنها یک است روز 21 فروردین و همین طور تا روز 29 فروردین ثبت نام ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول  با تاکید بر اینکه دولت در این مرحله قصدی برای حذف مستقیم خانوارها ندارد، گفت: صرفا افرادی که در این مرحله به سامانه اعلام شده توسط دولت مراجعه و ثبت نام کنند، به عنوان متقاضیان دریافت یارانه مطرح هستند و افرادی که به این سامانه برای ثبت نام مراجعه نکنند، به منزله انصراف از دریافت یارانه است.

وی اظهار داشت: دولت در این مرحله به مردم اعتماد کرده و خودش دست به حذف مستقیم خانوارها نمی زند و خواست دولت از مردم این است که به دولت اعتماد کنند.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان اضافه کرد: افرادی که در شهرستان احساس می کنند تمکن مالی لازم برای تامین معیشت زندگی را دارند ثبت نام نکنند و با عدم مراجعه در واقع دست دولت را باز بگذارند که منابع بیشتری در اختیار داشته باشد و این منابع را در سایر حوزه هایی که در قانون هدفمندی یارانه ها مشخص و به عنوان تکلیف برای دولت مطرح شده استفاده کند.