فرماندار صدوق از دادگستری این شهرستان بازدید کرد

شناسه : 780826

فرماندار صدوق از دادگستری این شهرستان بازدید کرد


فرماندار صدوق از دادگستری این شهرستان بازدید کرد

فرماندار صدوق از دادگستری این شهرستان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، "سعید عبداللهی" روز سه شنبه به مناسبت هفتم تیرماه  روز قوه قضاییه ، از دادگستری این شهرستان بازدید به عمل آورد.

فرماندار صدوق در دیدار با رئیس و قضات این دادگستری گفت: از دیدگاه اسلام، منصب قضاوت، ظریف ترین، حسّاس ترین و مهم ترین جایگاه های اجتماعی در جامعه است.

عبداللهی تصریح کرد: مهم ترین انتظار مردم از قوه قضاییه، تأمین سلامت اجتماعی و برقراری امنیت و عدالت در جامعه می باشد.

وی سه عنصر استقلال، دانش و اقتدار را از ارکان کارآمدی قوه قضاییه دانست و افزود: استقلال قوه قضاییه، به بهترین شکل در نظام جمهوری اسلامی ایران لحاظ شده است؛ زیرا برخلاف سایر نظام ها، رئیس این قوه، عضو هیأت وزیران نیست و هیچ یک از قوای مقنّنه و مجریه در نصب و عزل او دخالت ندارند، بلکه وی به مدت پنج سال توسط مقام معظّم رهبری به این سمت منصوب می شود.

عبداللهی در توصیف دستگاه قضا گفت: دستگاه قضایی باید آن قدر قدرتمند، کارآمد و مستقل باشد که هر مظلومی  اگرچه ضعیف و فقیر، بی هیچ بیم و هراسی بتواند حق خود را از ظالم هرچند قوی و ثروتمند بازستاند تا در سایه این اقتدار، مجرمان و هنجارشکنان همواره از برخورد قاطع و بدون ملاحظه قوه قضاییه در ترس و نگرانی به سر برند.

این جانباز جنگ تحمیلی خدمات رئیس و قضات دادگستری شهرستان صدوق را ستود و اظهار امیدواری کرد در سایه قانون و برخورد قاطع با متخلفان و هنجار شکنان ، میزان جرم و جنایت در سطح جامعه کاهش یابد.