فرماندار صدوق در پيامي فرارسيدن هفته وقف را تبريك گفت

شناسه : 782508

فرماندار صدوق در پيامي فرارسيدن هفته وقف را تبريك گفت


فرماندار صدوق در پيامي فرارسيدن هفته وقف را تبريك گفت

فرماندار صدوق در پيامي فرارسيدن هفته وقف را تبريك گفت

به گزارش روابط عمومي فرمانداري صدوق ، "احمد علي دشتي پور" روز چهارشنبه در پيامي فرارسيدن هفته وقف را تبريك گفت.

در اين پيام آمده است:

سنت حسنه وقف و توجه به امور خیریه یکی از ملزومات توسعه، گسترش و پیشرفت تمدن اسلامی بوده به طوری که بخش عظیمی از میراث فرهنگی، علمی، آموزشی، درمانی و اجتماعی در تمامی کشورهای اسلامی بویژه کشور عزیزمان ایران، با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم این سنت حسنه و نیات خیرخواهانه واقفان بوده است.

احیای این سنت حسنه و ترغیب مردم جامعه در عمل به آن، پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در کشور تقویت شد، سنتی که با احیای مجدد آن، گره از بسیاری مشکلات مردم و دردمندان باز شد و امروز نیز این مهم میسر نیست مگر با ایجاد زمینه‌های بروز مسوولیت‌پذیری اجتماعی و تبدیل سنت وقف به یک سرمایه عظیم اجتماعی.

در همین راستا آیات بسیاری در کلام‌الله مجید مثبوت است که به مضامینی همچون تعاون، احسان، نیکی به همنوعان، همدلی و ... اشاره دارد که در صدف معنای آن مروارید مفهوم وقف مستتر است و چون وقف عملی است پایدار و جاری و همیشگی، بنابراین آیات قرآن کریم نیز انسان را به اعمال خیری که نتایج آن دائمی و ابدی است دعوت می‌کند.

برهمین اساس امروز مهمترین وظیفه ما اینست که در جهت معرفی فلسفه وقف و برکاتی که بر آن مترتب است کوشا باشیم تا با استفاده از ظرفیت‌های این سرمایه اجتماعی و همدلی تمامی فرزندان این مرز و بوم با شتاب بیشتری در مسیر توسعه همه جانبه میهن اسلامی‌مان گام برداریم.

اينجانب 21 ديماه روز وقف را به كليه واقفان عزيز، مسئولين ، زحمتكشان و حاميان وقف در شهرستان صدوق تبريك و تهنيت عرض نموده، اميدوارم اين فرهنگ غني اسلامي بيش از پيش در بين عموم مردم گسترش يابد.