فرماندار صدوق در گفتگوبا خبرنامه مهر صدوق:

شناسه : 785273

فرماندار صدوق در گفتگوبا خبرنامه مهر صدوق:


فرماندار صدوق در گفتگوبا خبرنامه مهر صدوق:

فرماندار صدوق در گفتگوبا خبرنامه مهر صدوق:
فرماندار صدوق در گفتگو با خبرنامه مهر صدوق گفت:قانون هدفمند کردن یارانه ها شرایط را به گونه ای فراهم خواهد کرد که وضعیت معیشتی مردم  بهتر خواهد شد و یارانه های موجود به صورت صحیح و عادلانه در بین افراد توزیع خواهد شد.
عبداللهی گفت:بايد دولت از همه ابزارهاي تبليغي و رسانه اي بهره گيرد تا عموم مردم را به خصوص از پايين ترين سطوح آموزشي در کشور متوجه اين امر کند که امکانات موجود محدود است و هميشگي نيست و این دعوت مردم با بهره گيري از الگوي صحيح مصرف بايد توام با پاک کردن اين ذهنيت باشد که الگوي مصرف برابر با صرفه جويي صرف نيست. وي افزود: اين الگو بايد با کاهش ميزان مصرف، استفاده بهينه از منابع را نيز در پي داشته باشد.
فرماندار صدوق خاطر نشان کرد: اگر مردم همانقدر که به پول ارزش مي دهند به آب و برق بها مي دادند و آنها را مانند از دست دادن پول تصور مي کردند،  به طور قطع الگوي مصرف تغيير مي يافت. وي بهترين ابزار براي اصلاح اين الگو را آگاهي سازي مردم و نيز فرهنگ سازي از طريق رسانه ها به خصوص صدا و سيما برشمرد.
عبداللهی در خصوص راهکار هاي اصلاح فرهنگ مصرف گفت: تلاش براي پايين نگه داشتن قيمتها توسط دولت سبب شده تا در چنين شرايطي ميزان مصرف کالا در کشور افزايش يابد و مردم عملا به زياد مصرف کردن عادت نمايند که اين امر با هدفمند کردن يارانه ها مي تواند مرتفع شود چرا که بيشترين حجم يارانه به اقشار ثروتمند جامعه تعلق مي گيريد. وي افزود: در اين ميان کسي که بايد مابه التفاوت قيمت فعلي و واقعي را در سير مصرف زياد مردم بپردازند دولت و تامين آن از محل بودجه است.

فرماندار صدوق در پایان اظهار امیدواری کرد که با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها جامعه در مسیر عدالت و رفع محرومیت اقشار مختلف جامعه گام بردارد.