یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 158746881
فرماندار اشکذر عنوان کرد:

لزوم اجرای طرح غربالگری و پایش سلامت اتباع خارجی شهرستان اشکذر


فرماندار اشکذر گفت:پایش سلامت اتباع خارجی شهرستان با هدف ایجاد بانک اطلاعات دقیق در این حوزه با محوریت مرکز بهداشت و درمان و با همکاری ادارات جهاد کشاورزی، بخشداری مرکزی و خضرآباد و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی حداکثر ظرف مدت یک هفته اجرایی می گردد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، فرماندار اشکذر گفت: یکی از موضوعاتی که همواره در جلسات شورای تامین و قرارگاه مرکزی مبارزه با ویروس کرونا مورد تاکید قرار گرفت موضوع غربالگری و پایش سلامت اتباع خارجی شهرستان بوده است.

 

 هادی هادی نسب با بیان اینکه بخشی از اتباع بیگانه در قالب کارگران شاغل درگلخانه ها و واحدهای صنعتی شهرستان مشغول به فعالیت هستند، افزود: طبق تصمیمات اتخاذ شده مقرر گردید موضوع پایش سلامت اتباع خارجی شهرستان با هدف ایجاد بانک اطلاعات دقیق در این حوزه با محوریت مرکز بهداشت و درمان و با همکاری ادارات جهاد کشاورزی، بخشداری مرکزی و خضرآباد و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی حداکثر ظرف مدت یک هفته اجرایی گردد.

 

وی بر همکاری همه جانبه کارفرمایان و گلخانه داران در جهت اجرای هر چه بهتر موضوع غربالگری و ارزیابی سلامت اتباع و تحویل گزارش نهایی در قالب فرم سلامت گلخانه داران و کارفرمایان به مراجع ذیصلاح شهرستان در حوزه سلامت تاکید کرد.

 

فرماندار اشکذر ادامه داد: کارفرمایان و گلخانه داران موظف هستند اتباع خود را به خانه های بهداشت و درمان مراکز روستایی شهرستان در بخش مرکزی و خضرآباد اعزام نموده و نسبت به سلامت اتباع خارجی خود اطمینان حاصل نمایند.

 

هادی نسب خاطرنشان کرد: چنان چه مورد مشکوک و ناقل بیماری در بین اتباع شهرستان مشاهده شود با همکاری شبکه بهداشت و درمان مراقبت های پزشکی و بهداشتی لازم نیز به آنان ارائه خواهد شد.

 

فرماندار اشکذر تاکید کرد: چنان چه عدم همکاری از سوی هر یک از کارفرمایان و گلخانه داران شهرستان در راستای اجرای طرح غربالگری و پایش سلامت اتباع گزارش شود ضمن امتناع از صدور گواهی سلامت، محدودیت های شدیدی را رابطه با خرید و فروش با آن واحدها اعمال خواهد شد.

 

 


آدرس کوتاه :