مراسم توديع و معارفه فرمانداراشكذر با حضور استاندار برگزار شد

شناسه : 1477969

مراسم توديع و معارفه فرمانداراشكذر با حضور استاندار برگزار شد


مراسم توديع و معارفه فرمانداراشكذر با حضور استاندار برگزار شد

مراسم توديع و معارفه فرمانداراشكذر با حضور استاندار برگزار شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اشكذر به نقل از روابط عمومي استانداري يزد، "سيد محمد ميرمحمدي" روز چهارشنبه در مراسم تكريم و معارفه فرماندار شهرستان اشكذر ضمن گراميداشت ايام ا... دهه فجر انقلاب اسلامي، اظهار داشت: در ايامي قرار داريم كه براي ما درسهاي زيادي را در بر دارد و ملت ايران اسلامي با اعتقادات مذهبي خود به سمت حكومت الهي پيش رفت.
وي افزود: ملت ايران قدرتي آفريد مافوق قدرت حاكم وقت و ما بايد توجه خود را به ارزش هاي ديني معطوف كنيم و بتوانيم آرمان هاي خود را محقق سازيم.
ميرمحمدي ادامه داد: آرمان هايي مد نظر است كه حقوق همه مردم رعايت شود و مسئولان بدانند كه در معرض امتحان الهي هستند و بايد به حقوق مردم توجه كنند.
استاندار يزد گفت: هيچ عاملي نبايد تضعيف حقوق مردم را به دنبال داشته باشد، با توجه به سخنان حضرت امام (ره) و رهبري معظم انقلاب با همدلي و همفكري دستيابي به آرمان ها نزديك تر مي شود.
وي با اشاره به كليپ پخش شده در مراسم كه مربوط به سخنان رييس جمهور در محضر رهبر معظم انقلاب بود، اظهار داشت: رييس جمهور چارچوب ها را مشخص، مباني را تبيين و پشتوانه را معرفي كرده اند.
عالي ترين مقام اجرايي استان بيان كرد: اصل پشتوانه ها اول ايمان و بعد مردم هستند.
ايام ا... دهه فجر انقلاب اسلامي شمع فروزان و خورشيد تابان است
استاندار يزد در ادامه سخنان خود گفت: ايام ا... دهه فجر شمع فروزان و خورشيد تابان است كه ما را به نور ناشي از انقلاب هدايت مي كند.
وي اظهار اميدواري كرد: ما مسئولان استان در امتحان الهي پيش رو و تحقق ارزش هاي اسلامي موفق باشيم.
ميرمحمدي در بخش دوم سخنان خود با اشاره به يكي از مشكلات مطرح شده در خصوص وجود اتباع بيگانه در سطح شهرستان، گفت: بايد از چنان فرهنگي غني برخوردار باشيم كه هيچ چيز نتواند به آن آسيبي وارد كند و فرهنگ را تحت تاثير خود قرار دهد.
اختلافات محلي به دور از بينش اسلامي است
نماينده عالي دولت تدبير و اميد در استان يزد اختلافات محلي را از ديگر مشكلات مطرح شده در جلسه برشمرد و ضمن نادرست دانستن آن، خاطر نشان ساخت: اختلافات محلي به دور از بينش اسلامي است، بينش اسلامي واقعي انواع و اقسام فرهنگ ها را در خود جاي مي دهد.
وي افزود: اختلافات، عقب ماندگي را به دنبال دارد و هر جا همدلي و صميميت وجود دارد رشد و تعالي نيز هست.
ميرمحمدي با تاكيد بر اجراي قانون، بيان كرد: با عنايت به تدبير، تجربه و شناخت فرماندار جديد شهرستان انشاا... شاهد رشد و پويايي شهرستان اشكذر باشيم.
وي تصريح كرد: همانطور كه در مراسم معارفه خود گفتم يكي از محورهاي عمده تحت نظر من قانون مداري است، نظم، پيشرفت، تعالي و ... در قانون مداري است.
اين مقام مسئول همچنين در خصوص اعتبارات، آينده نگري را شرط لازم دانست و تاكيد كرد: اعتبارات را بايد چند ماه پيش از ارائه لايحه بودجه دولت پيگيري كنيم، تا محقق شود.
ميرمحمدي مسئله به كارگيري سرمايه انساني را مهم ارزيابي كرد و اظهار داشت: اگر فردي توانمند باشد و به كارگيري نشود ناديده گرفتن سرمايه انساني است.
وي در خصوص فرماندار جديد شهرستان اشكذر نيز خاطر نشان كرد: در ميان افرادي كه پيشنهاد شده بودند، شايسته ترين فرد انتخاب شد كه شناخت و تعامل خوبي نسبت به اين منطقه دارد.
استاندار يزد با اشاره به اين مطلب كه فرماندار هدايت سكان منطقه را برعهده دارد و لذا بايد مهارت لازم را داشته باشد، تاكيد كرد: كليه امور مرتبط با هر شهرستان بايد در فرمانداري خود حل و فصل شد مگر مواردي كه مشكل قانوني دارد و بايد در سطح بالاتر حل شود.
ميرمحمدي گفت: مردم بايد حول محور وحدت، منافع ملي و احقاق حقوق، متمركز شوند.
وي در پايان سخنان خود، ضمن قدر داني از تلاش هاي "احمد علي دشتي پور"، اظهار اميدواري كرد: "محمد علي شاه حسيني" منشا خدمات ماندگار ارزشمند و چشم گير در شهرستان اشكذر باشد.
از نقد سازنده استقبال مي كنم و آستانه تحمل بالايي خواهم داشت
فرماندار جديد شهرستان اشكذر نيز ضمن تبريك ايام ا... دهه مبارك فجر، خاطر نشان كرد: 24 خرداد امسال مردم كشور به اعتدال با رويكرد تدبير و اميد راي دادند.
شاه حسيني رعايت خط قانون، در كنار هم بودن و توجه به مردم را سه اصل مهم خود در مسئوليت جديدش دانست و افزود: توجه به نخبگان، ايجاد توازن در همه مناطق شهرستان، راه اندازي اتاق فكر و خرد جمعي را از اهداف كاري خود مي دانم.
وي مهمترين عامل پيشرفت را وحدت، همدلي، صفا و صميميت در بين همه مناطق شهرستان بيان كرد و اظهار داشت: رييس جمهور تقويت سرمايه اجتماعي، توجه به سازمان هاي مردم نهاد، تعامل با همه سليقه ها و اجراي سياست هاي دولت را مورد تاكيد داشتند كه من نيز دنبال خواهم كرد.
فرماندار اشكذر گفت: از نقد سازنده استقبال مي كنم و آستانه تحمل بالايي خواهم داشت.
وي از تلاش هاي دشتي پور قدر داني كرد و گفت: از همكاري همگي در جهت پيشرفت شهرستان و اعتلاي جمهوري اسلامي بهره خواهيم برد.
در اين مراسم همچنين دشتي پور فرماندار پيشين شهرستان اشكذر با اشاره به نبود مشكل اشتغال در سطح شهرستان با توجه به وجود واحدهاي صنعتي و گلخانه هاي كشاورزي موجود در شهرستان، گفت: 27 واحد كاشي و سراميك در شهرستان اشكذر وجود دارد كه 18 واحد فعال و 9 واحد در حال ساخت است.
وي تلاش در راستاي كاهش آلايندگي صنايع شهرستان را از جمله دغدغه هاي خود در دوران تصديگري شهرستان اشكذر عنوان كرد و افزود: رفع مشكل كمبود آب در بخش خضرآباد، برق رساني در ورودي شهرستان، آسفالت ورودي شمال يزد، راه اندازي چندين واحد كاشي و سراميك و ... از جمله تلاش هاي مجموعه شهرستان در چند مدت اخير است.
دشتي پور از خرد جمعي و همكاري همه جانبه كليه مسئولان شهرستان اشكذر با فرمانداري شهرستان قدرداني و براي شاه حسيني در پست جديد خود آرزوي موفقيت كرد.