مردم شهرستان صدوق در سوگ شهادت امام رضا(ع) اشک ماتم ریختند

شناسه : 782548

مردم شهرستان صدوق در سوگ شهادت امام رضا(ع) اشک ماتم ریختند


مردم شهرستان صدوق در سوگ شهادت امام رضا(ع) اشک ماتم ریختند

مردم شهرستان صدوق در سوگ شهادت امام رضا(ع) اشک ماتم ریختند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، این شهرستان از دیشب و امروز در سالروز شهادت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) یکپارچه سیاه پوش است.

مردم مومن شهرستان صدوق دل های دردمند خود را از فاصله ای دور با ضریح تابناک علی ابن موسی الرضا (ع) گره زده اند، و در رثای امام غریب اشک ماتم می ریزند.

این شهرستان همانند سایر نقاط ایران اسلامی، امروز عشق به اهل بیت عصمت و طهارت و اوج ارادت خود را به هشتمین دردانه زهرا (س) بار دیگر به گونه ای زیبا و وصف ناشدنی به نمایش گذاشته است.

جمعه شب دراشکذرمراسم عزاداری آن امام همام در تمام مساجد و حسینیه های این شهر بویژه در حسینیه سفید، مسجد الرضا و مسجد النبی با شور شوق خاصی برگزار شد.

همچنین در ندوشن آیین عزاداری آن امام غریب در حسینیه های سفلی، علیا و مسجد جامع این شهر با شکوه خاصی برگزار شد.

در منطقه رستاق نیز عزاداری مردم با شکوه هر چه تمام در مساجد و تکایای این دهستان برگزار شد.

برگزاری مراسم مداحی ، سینه زنی،روضه خوانی وتوزیع نذورات بین نیازمندان از آیین های هرساله مردم شهرستان صدوق در سالروز شهادت امام رضا(ع) می باشد.

پاسداری از ارزشهای دینی و اسلامی ، دستگیری از نیازمندان ، مهربانی با زیر دستان ، ایستدگی در برابر ستمگران ، افشاگری از فساد و تباهی و زیاده طلبی های مامون عباسی برخی از فضایل و شایستگی های امام رئوف است که در مراسم وعظ و روضه ان حضرت از سوی مداحان بیان می شود .

امام علی بن موسی الرضا (ع)، هشتمین امام از سلاله پاک رسول خدا (ص) در سحرگاه روز 29 صفر سال 203 هجری قمری به شهادت رسید ایشان در دوره خویش سرآمد عالمان بوده است.

 نام مبارک این امام بزرگوار علی و کنیه آن حضرت، ابوالحسن و مشهورترین لقب ایشان رضا به معنای خشنودی است.

گزارشهای رسیده از خضرآباد و رضوانشهر نیز حاکسیت مردم با برگزاری مراسم عزاداری سالروز شهادت امام رضا (ع) را گرامی داشتند.