مشکلات عمرانی روستاهای بخش خضرآباد بررسی شد

شناسه : 781189

مشکلات عمرانی روستاهای بخش خضرآباد بررسی شد


مشکلات عمرانی روستاهای بخش خضرآباد بررسی شد

مشکلات عمرانی روستاهای بخش خضرآباد بررسی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"محمدعلی شاه حیسنی"روز شنبه در نشست هیات مدیره شرکت تعاونی دهیاری های بخش خضرآباد که در محل دفتر وی برگزار شد بر لزوم تقویت عمران و آبادانی در روستاها تاکید کرد.

سرپرست فرمانداری صدوق اظهار داشت:در سال هاي اخير گام هاي بلندي از سوي دولت در راستاي توسعه عمران و آباداني روستاها برداشته شده است كه اين مهم بر تثبيت جمعيت روستايي و كاهش مهاجرت از روستاها نقش خوبي داشته است.

وي، توسعه شبكه حمل و نقل روستايي، گسترش خدمات دهي روستايي، مقاوم و بهسازي واحدهاي مسكوني روستايي، حمايت از مشاغل خانگي، اجراي طرح هاي هادي و فعاليت هاي جهاد كشاورزي در روستاها را از فعاليت هاي صورت گرفته در روستا خواند كه به طور مستقيم و غيرمستقيم در كاهش مهاجرت از روستا به شهر تاثيرگذار بوده است.

شاه حسینی با یادآوری نقش ارزنده تعاونی های دهیاری ها در عمران و آبادنی روستاها افزود: در حال حاضر و با توجه به اصل 44 و توجهي كه به اين بخش و واگذاري بخش هاي مختلف دولت به بخش خصوصي مي شود و همچنين نگاه دولت و مردم، اين تعاوني ها مي توانند در اين مقوله نقش خود را به خوبي ايفا نمايند.

سرپرست فرمانداری صدوق تصریح کرد: تعاوني‌هاي دهياران نيازمند كمك، همكاري و تعامل دهياران است و اگر اين فرهنگ نهادينه شود، دهياران در اجراي پروژه‌هاي روستايي، عمراني و آباداني روستاها ديگر نگراني ندارند.

"سید اجمد میرزاخلیلی" نیز در این نشست اظهار داشت: دولت عدالت محور حمايت خوبي از اين شرکت تعاونی ها انجام مي‌دهد.

بخشدار خضرآباد با بيان اينكه هماهنگي و همكاري بخشداري، دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي روستاهاي این بخش سبب اقدام‌هاي مثبت بسياري شده ‌است، گفت: با اين همكاري توانستيم بخش زيادي از زيرساخت‌هاي روستاها از جمله تعريض خيابان‌ها و جدول‌سازي معابر را با كمترين هزينه اجرايي كنيم.

میرزاخلیلی همکاری و همیاری دهیاران بخش خضرآباد در راستای رفع محرومیت زدایی از روستاها را ستود و بر افزایش مشارکت مردم در مسائل مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و ورزشی روستاها تاکید کرد.

در ادامه این نشست همچنین مسائل و مشکلات عمرانی روستاهای بخش خضرآباد طی گزارشی از سوی هیات مدیره شر کت تعاونی دهیاری های این بخش قرائت شد./

بیش از 30روستای بخش خضرآباد دارای شورای اسلامی روستا و دهیاری می باشد.

این بخش با بیش از 10 هزار نفر جمعیت در فاصله 40 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.