معاون فرماندار صدوق عنوان کرد:

شناسه : 782208

معاون فرماندار صدوق عنوان کرد:


معاون فرماندار صدوق عنوان کرد:

معاون فرماندار صدوق عنوان کرد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، "محمدحسین فلاح تفتی" روز شنبه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری اظهار داشت: می بایست با برنامه ریزی صحیح شهرستان را از حالت صنعتی به سمت سرمایه گذاری در بخش کشاورزی سوق داد.

معاون فرماندار صدوق، صنایع آلاینده در منطقه اشکذررا معضلی بلاتکلیف توصیف کرد و افزود: متاسفانه علیرغم پیگیری های متعدد و نظارت همه جانبه ، صنایع شهرستان در رعایت مسائل زیست محیطی تعلل و کوتاهی میکنند.

فلاح نبود اداره محیط زیست در این شهرستان را یکی از موارد دور زدن قانون توسط صنایع عنوان و تصریح کرد: علیرغم مکاتبات و پیگیری های متعدد متاسفانه نمایندگی و یا اداره محیط زیست در شهرستان صدوق دایر نشده است.

این مقام مسئول به پتانسیل بالای مناطق مختلف شهرستان در بخش کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: گلخانه های این شهرستان یکی از تولید کننده های مهم محصولات گلخانه ای در سطح کشور می باشند.

وی تصریح کرد: صدوق یکی از قطب های تولید محصولات گلخانه ای می باشد که بخشی از صادرات استان در این راستا به شهرستان صدوق اختصاص دارد.

معاون فرماندار صدوق تصریح کرد:مساحت زیر کشت گلخانه ای شهرستان بالغ بر ۱۸۶هکتار است که ۱۴۰هکتار آن به کشت خیار سبز،۲۰هکتار گوجه فرنگی و مابقی به کشت فلفل دلمه ای وگل رز  اختصاص یافته است.

فلاح اظهار امیدواری کرد با حمایت دولت، کشاورزی در این شهرستان رونق بیشتری گرفته و سرمایه گذاری به سمت تولید محصولات کشاورزی پیش رود.