نشست جمعي از نخبگان و فرهيختگان منطقه رستاق با فرماندار اشكذر

شناسه : 1478187

نشست جمعي از نخبگان و فرهيختگان منطقه رستاق با فرماندار اشكذر


نشست جمعي از نخبگان و فرهيختگان منطقه رستاق با فرماندار اشكذر

نشست جمعي از نخبگان و فرهيختگان منطقه رستاق با فرماندار اشكذر

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اشكذر، جمعي از نخبگان و فرهيختگان منطقه رستاق روز چهارشنبه با فرماندار اين شهرستان ديدار و گفتگو كردند.

"محمدعلي شاه حسيني" در اين نشست اظهار داشت: غناي فرهنگي و علمي منطقه رستاق بر هيچ كس پوشيده نيست.

فرماندار اشكذر تدبير و خرد جمعي را مبناي تصميم گيري هاي شهرستان عنوان كرد و گفت: برگزاري نشست هاي دوره اي با فرهيختگان و صاحب نظران در مناطق اشكذر، رستاق و خضرآباد يكي از گام هاي عملي در اين راستا است.

اين مقام مسئول ايجاد وحدت در مناطق مختلف شهرستان را يكي از ضروري ترين و مهمترين برنامه هاي توسعه دانست و گفت: پرداختن به حواشي و اختلاف پراكني نتيجه اي جز عقب گرد  نخواهد داشت.

"حجت الاسلام رحماني" در اين ديدار اظهار داشت: برگزاري نماز جمعه در منطقه رستاق از خواسته هاي ديرين مردم بوده كه در اين راستا پيگيري هايي نيز صورت گرفته و انتظار مي رود با حمايت فرماندار شهرستان اين مهم محقق گردد.

رحماني در ادامه به استفاده از نظرات نخبگان شهرستان در تصميم گيري ها اشاره كرد و گفت: در اين راستا راه اندازي اتاق فكر از گام هاي مهم و اساسي است.

وي آلايندگي زيست محيطي صنايع را از ديگر دغدغه هاي مردم منطقه رستاق عنوان كرد و خواستار جلوگيري از استقرار واحدهاي آلاينده در منطقه شد.

"دكتر محمدي" از ديگر نخبگان منطقه نيز اظهار داشت: شناسايي فرصت ها براي افزايش توسعه و رونق منطقه با مشاركت همگان امري ضروري است.

وي احداث مركز علمي، دانشگاهي و آموزشي را گامي مهم براي خروج رستاق از بن بست عنوان كرد.

احداث پارك، توسعه فضاي سبز، معرفي اماكن و ابنيه هاي تاريخي منطقه، گازرساني به روستاي حاجي آباد، گازرساني به گلخانه ها، افزايش اعتبارات عمراني، گسترش فعاليت هاي اداره تبليغات اسلامي و استفاده از انرژي خورشيدي از مهمترين مطالب ايراد شده توسط جمعي از صاحب نظران در اين نشست بود.

بخشدار مركزي اشكذر نيز در اين نشست با بيان قابليت هاي منطقه رستاق اظهار داشت: اين منطقه با اماكن و ابنيه هاي  تاريخي كه نشان از غناي فرهنگي مردم آن است پتانسيل بالا در جذب گردشگر را دارد .

"سيد محمد اشرف" تصريح كرد: با احداث مهمانشهر براي مهاجرين و اتباع از آسيب هاي اجتماعي منطقه  كاسته خواهد شد.

وي احداث جاده سنتو فولاد آلياژي را محور تحول در منطقه عنوان كرد و گفت: با احداث اين جاده منطقه از بن بست خارج شده و تحولات اساسي در آن صورت خواهد گرفت.