نشست روحانیون شهرستان صدوق برگزار شد

شناسه : 781379

نشست روحانیون شهرستان صدوق برگزار شد


نشست روحانیون شهرستان صدوق برگزار شد

نشست روحانیون شهرستان صدوق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، "محمدعلی شاه حسینی" یکشنبه شب در نشست روحانیون این شهرستان که در محل فتر امام جمعه اشکذر برگزار شد گفت: هفته دولت فرصت مناسبی است تا خدمات ارزشمند دولت در بخش های مختلف تبیین و بازگو شود.

سرپرست فرمانداری صدوق خدمات دولت نهم و دهم را دربخش های مختلف در شهرستان صدوق ارزنده توصیف کرد و اظهار داشت: این دولت در طول فعاليت خود نسبت به دوره هاي گذشته توجه زيادي به توسعه امكانات و زيرساخت هاي روستايي نشان داده است.

سرپرست فرمانداری صدوق در ادامه با اشاره به  نقش ولایت فقیه در ماندگاری نظام اسلامی، اظهار داشت: ولي فقيه همواره مراقب حفظ وحدت و ثبات سياسي جامعه اسلامي است و اجازه نمي‌دهد برخي مشكلات دستاويز چالش افكني در مسير حركت نظام به سوي اهداف متعالی خود شود.

وي با تشريح اهميت نقش ولي فقيه در حفظ ثبات سياسي نظام جمهوري اسلامي ايران گفت: در نظام جمهوري اسلامي ويژگي‌هاي ولي فقيه با هويت و خواست آمال جامعه شيعه و اسلامي پيونده خورده است و ايشان نقش تعيين كننده‌اي در ثبات جامعه و به تبع آن ثبات نظام سياسي دارد.

شاه حسینی نقش ولايت فقيه در گذر از تهديدات جامعه اسلامي را بسيار بااهميت ارزيابي كرد و افزود: هركدام از بحران‌هايي كه تاكنون براي كشور اتفاق افتاده كافي بود كه كشور را به سمت چالش و براندازي بكشاند، اما هوشياري مقام معظم رهبري بارها و بارها كشور را از پرتگاه سقوط نجات داده است.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به نقش مبلغین دینی در ارتقای فرهنگ دینی جامعه افزود: تقویت فریضه ی امر به معروف و نهی از منكربه عنوان یك ساختار نظامند قانونی،نقش ویژه ای در ارتقای سلامت اخلاقی جامعه دارد.

سرپرست فرمانداری صدوق افزود:آنچه مسلم است جامعه ما یک جامعه مذهبی است و طبیعتاً آموزه‌های دینی می‌تواند به عنوان کارآمدترین، اثرگذارترین و مفیدترین مؤلفه در امر محافظت نسل کنونی از تهدیدات و آسیب های اجتماعی باشد.

در ادامه این نشست صمیمی روحانیون شهرستان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در رابطه با مسائل مهم شهرستان و نقاط قوت و ضعف آن پرداختند.