نشست ستاد ويژه پيشگيري و رسيدگي به جرائم و تخلفات انتخاباتي شهرستان صدوق برگزار شد

شناسه : 783933

نشست ستاد ويژه پيشگيري و رسيدگي به جرائم و تخلفات انتخاباتي شهرستان صدوق برگزار شد


نشست ستاد ويژه پيشگيري و رسيدگي به جرائم و تخلفات انتخاباتي شهرستان صدوق برگزار شد

نشست ستاد ويژه پيشگيري و رسيدگي به جرائم و تخلفات انتخاباتي شهرستان صدوق برگزار شد

به گزارش كميته تبليغات و اطلاع رساني ستاد انتخابات شهرستان صدوق، "احمدعلي دشتي پور" روز دوشنبه در نشست ستاد ويژه پيشگيري و رسيدگي به جرائم و تخلفات انتخاباتي اين شهرستان كه روز دوشنبه در محل كانون خاتم الانبيا اشكذر برگزار شد اظهار داشت: شوراها می توانند با استفاده از فرصت های موجود در توسعه وارتقاء خدمات شهری وروستایی نقش مهمی داشته باشند.

فرماندار و رئيس هيات اجرايي انتخابات شهرستان صدوق افزود: انتخابات فصل مشترک اراده ملی جامعه اسلامی است که در صندوقهای رأی عینیت پیدا می کند، حضور گسترده مهمترین موضوع مقوله انتخابات است و می خواهیم بالاترین مردم سالاری دینی را به نمایش بگذاریم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: تبليغات ميتواند يکي از ابزارهاي مهم و موثر در برگزاري يک انتخابات باشکوه و سالم باشد.

دشتي پور تصريح كرد:کارآمدي تبليغات زماني نمود پيدا مي‌کند که کانديداها چارچوب‌هاي قانوني را رعايت کنند و خارج از آن اقدامي نکنند.

وي بر ضرورت پرهيز از تخريب و سياه‌نمايي کانديداها در عرصه انتخابات تاکيد و تصريح کرد: کانديداها تلاش کنند تا در برنامه‌هاي تبليغاتي خود تنها به ارائه برنامه‌ها و کارنامه کاري خود بپردازند و از تخريب ديگر کانديداها به طور جدي پرهيز کنند.

در ادامه اين نشست معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم اداره كل دادگستري استان در سخناني اظهار داشت: مسئولان برگزاری انتخابات باید خود را از اتهامات دور كرده و طوری رفتار كنند كه انگ طرفداری از شخص و جریانی به آنها نخورد.

"سيد علي اصغر رفاهي" با بیان اینکه ستادهای شهرستانی پیشگیری از جرایم انتخاباتی مسئولیت رصد جرایم احتمالی و پیگیری سلامت انتخابات را بر عهده دارند، گفت: ستاد پیشگیری نقش بسیار موثری در جلوگیری از جرایم انتخاباتی داشته و همچون بازوی کمکی به ارکان اجرایی و نظارتی استان در حفظ سلامت انتخابات استان اثرگذار است.

وي تصريح كرد:ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در راستای اجرای تبصره دو ماده ۳۴ قانون انتخابات، مواد ۲۹ و ۶۷ قانون تشکیلات و وظایف انتخاباتی شوراهای اسلامی و قانون مقررات عمومی انتخابات رئیس جمهوری با ابلاغیه رئیس قوه قضاییه در تمامی استان‌ها فعالیت خود را آغاز کرده است.

اين مقام قضايي ضمن اشاره به اصل 156 قانون اساسی مبنی بر پیشگیری از وقوع جرم گفت: یکی از مواردی که باعث می شود جرم اتفاق بیفتد بخاطر آن است که افراد زیاده خواه و مجرم از وجود خلاء ها و یا غفلت ها و یا عدم وجود نظارت ها سوء استفاده می کنند و به خودشان اجازه می دهند که به حقوق مردم تعدی و تجاوز نمایند.

وي  پیشگیری از جرایم را شامل سیاه‌نمایی و تخریب چهره نظام، بهره‌گیری ابزاری از اقوام و دادن وعده و وعیده‌های غیر قابل تحقق، استفاده مستقیم و آشکار از امکانات دولتی و بیت المال، تخریب، توهین و افترا به کاندیداهای رقیب اعلام کرد و افزود: با توجه به ممنوعیت انجام هر گونه تبلیغات قبل از زمان قانونی تحت هر عنوانی به استثنای تبلغاتی که در مورد حضور حداکثری مردم است، شهرداری‌ها و نیروی انتظامی سراسر استان باید از صدور هرگونه مجوز نصب بیلبورد و پلاکارد در معابر عمومی خودداری و نسبت به جمع آوری آن‌ها اقدام کنند.