نشست شوراي اداري شهرستان اشكذر برگزار شد

شناسه : 1478177

نشست شوراي اداري شهرستان اشكذر برگزار شد


نشست شوراي اداري شهرستان اشكذر برگزار شد

نشست شوراي اداري شهرستان اشكذر برگزار شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اشكذر، "حجت الاسلام و المسلمين طالبيان" روز چهارشنبه در نشست شوراي اداري اين شهرستان با بيان فرازي از خطبه 34 نهج البلاغه اظهار داشت: مردم در قبال حاکمان و مسئولین جامعه وظایف اخلاقی و سیاسی خاصی را برعهده دارند که باید به آنها عمل کنند که برخی از این وظایف مربوط به انتخاب مسئولین و حاکمان است و اینکه چه ملاک هایی را باید برای انتخاب افراد در نظر گرفت و وظایف دیگر مربوط بعد از انتخاب مسئولین و حاکمان می باشد؛ یعنی مردم باید بعد از انتخاب درست کارگزاران باید چه وظایفی را در قبال آنها انجام دهند.

امام جمعه اشكذر افزود: مسئولین شهرستان بیاد داشته باشند که وظیفه آنها خدمت به مردم است و طبق بیانات امام خمینی(ره)،بزرگترین افتخار شما باید خدمت به مردم باشد.

وي تصريح كرد: اگر در مقابل انجام وظایف کوتاهی کنید در مقابل خدا،پیغمبر و مردم باید پاسخگو باشید.

امام جمعه اشكذر با اشاره به ابلاغ سياست هاي اقتصاد مقاومتي توسط رهبر معظم انقلاب گفت: اجرای این سیاست ها، یک قدم در مسیر پیشرفت کشور است و شرایط را برای نیل به پیشرفت اسلامی ایرانی، فراهم می کند.

امام جمعه خضرآباد نيز در اين نشست با بيان نيازهاي اصلي مردم اين بخش اظهار داشت: تسريع در امر گازرساني  و تامين آب شرب روستاها از مهمترين خواسته هاي مردم مي باشد.

"حجت الاسلام و المسلمين غالبي" به مشكلات بوجود آمده توسط معادن اين بخش اشاره كرد و گفت: كم عرض بودن جاده خضرآباد و سرعت بالاي كاميون هاي حمل و نقل سنگ هاي معدني باعث ايجاد نارضايتي در بين مردم شده است.

"محمدعلي شاه حسيني" نيز در اين نشست اظهار داشت: در تداوم ارزش های انقلاب اسلامی دولت تدبیر و امید خدمت بی منت به مردم را جزو برنامه های مهم خود قرار داده و ماموریت داریم به عنوان نماینده این دولت در شهرستان امنیت، آسایش و نشاط و خود باوری را فراهم آوریم.

فرماندار اشكذر افزود: مديران شهرستان توجه به نقاط دوردست را در برنامه هاي كاري خود قرار دهند.

وي تصريح كرد: ايجاد وحدت ، توسعه متوازن و تصميم گيري بر مبناي خرد جمعي از اولويت هاي كاري فرمانداري شهرستان خواهد بود.

نماينده دولت در شهرستان بهره گيري از نظرات مردم بويژه نخبگان را گامي مهم در راستاي ارتقاي خدمت رساني عنوان كرد و گفت: در اين راستا تشكيل اتاق فكر در آينده نزديك اقدام عملي در جهت تحقق اين مهم خواهد بود.

فرماندار اشكذر توانمندي اين شهرستان در ابعاد فرهنگي را برشمرد و اظهار داشت: با توجه به غناي فرهنگي و منابع انساني موجود شايسته است اقدام هاي اساسي در راستاي توسعه اين مقوله و معرفي شهرستان به عنوان مركز نمونه فرهنگي در استان و كشور برداشته شود.

اين مقام مسئول به گزارش هاي مردمي و گلايه مندي از برخي مديران شهرستان اشاره كرد و گفت: احساس عدم اطمينان از عملكرد ادارات باعث ايجاد دلسردي در بين مردم و تضعيف جايگاه ادارات خواهد شد كه اين ضعف مديريتي كاملا مردود و در اين دولت جايگاهي نخواهد داشت.

شاه حسيني به ضعف و اخبار و اطلاع رساني در شهرستان اشاره كرد و افزود: همكاري با خبرنگار مركز شهرستان و توزيع اخبار در سايت هاي مختلف خبري نيازمند توجه بيشتر مديران ادارات مي باشد.

فرماندار اشكذر در بخش ديگري از سخنان خود همكاري ادارات با شوراهاي اسلامي شهر و روستا را خواستار شد.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان عملكرد شركت ملي فولاد آلياژي در شهرستان را تامل برانگيز توصيف كرد و اظهار داشت: سهم كم اشتغال شهرستان در اين شركت و عدم توسعه و عمران مناطق مختلف شهرستان از درآمد فولاد مهمترين دغدغه مردم  است كه مي بايست با همكاري و حمايت استاندار محترم اين مهم مرتفع و نقش اين شركت ملي همسان با ساير شهرستان هاي داراي صنايع بزرگ و ملي به خوبي در شهرستان ظاهر گردد.

 

 

 

 

 

 

 

.