نشست شوراي فرهنگ عمومي شهرستان صدوق برگزار شد

شناسه : 783222

نشست شوراي فرهنگ عمومي شهرستان صدوق برگزار شد


نشست شوراي فرهنگ عمومي شهرستان صدوق برگزار شد

نشست شوراي فرهنگ عمومي شهرستان صدوق برگزار شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري صدوق، حجت الاسلام و المسلمين "محمدرضا طالبيان"در نشست شوراي فرهنگ عمومي اين شهرستان كه روز سه شنبه  در محل سالن كوثر فرمانداري برگزار شد اظهار داشت: دستیابی به جامعه‌ای متمسک به قرآن و عترت و برخوردار از ایمان و عمل صالح توام با تحقق اندیشه‌های معمار انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری، در گرو عزم ملی و اراده هماهنگ مدیران ارشد نظام برای توسعه فرهنگ قرآنی است.

امام جمعه اشكذر و رئيس شوراي فرهنگ عمومي اين شهرستان با شاره به ضرورت توسعه فرهنگ و معارف قرآني تصريح كرد: توجه جدی به اصل جدایی‌ناپذیری قرآن کریم و اهل بیت(ع) در همه فعالیت‌های قرآنی، اولویت‌بخشی به توسعه فرهنگ قرآنی در مهندسی فرهنگی و مدیریت فرهنگی کشور، توسعه نظریه‌پردازی در نظام‌های فرهنگی، اجتماعی،‌ اقتصادی و سیاسی مبتنی بر فرهنگ و معارف قرآنی، توسعه مشارکت حداکثری مردم در فعالیت‌های قرآنی و تقویت نقش حمایتی و پشتیبانی دولت در گسترش فرهنگ قرآنی در داخل و خارج از کشور، به عنوان راهبردهای منشور قرآنی مورد نظر است.

فرماندار صدوق نيز در اين نشست اظهار داشت: گسترش فرهنگ و معارف قرآنی رمز سعادت و موفقیت جامعه اسلامی ما است و باید از پتانسیل های بخشهای موثر برای تبیین این معارف در سنین مختلف بهره لازم را برد.

"احمدعلي دشتي پور" ادامه داد: اقشار مختلف مردم با  ورود به عرصه فعالیتهای قرآنی برای گسترش و تبیین معارف قرآنی در جامعه تلاش کنند.

فرماندار صدوق با تأكيد بر رعايت كامل منشور توسعه قرآنی به‌عنوان نخستين سند جامع راهبری امور قرآنی كشور، گفت: اميد است با استعانت از اين منشور كه مبين منويات نظام مقدس جمهوری در تعميق معرفت و تعميم فهم و درك قرآن كريم قدم برداشت.

اين مقام مسئول اظهار اميدواري كرد با تشكيل شوراي توسعه فرهنگ و معارف قرآني در شهرستان و رعايت موراد و شاخص هاي مرتبط به آن زمينه گسترش بيش از پيش فعاليت هاي قرآني در مناطق مختلف شهرستان فراهم گردد.