نشست شورای اداری شهرستان صدوق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"حجت الاسلام و المسلمین طالبیان" روز شنبه در نشست شورای اداری این شهرستان که در محل دفتر وی برگزار شد اظهار داشت: اگر كسي بخواهد تجلي خدا در زمين باشد راه آن خدمت به مردم و هدايت و راهنمايي انسان تا برآوردن نيازهاي جامعه بشري است از اين رو خدمت به مردم و برآوردن نيازهاي آحاد مردم زيباترين حركت انساني است و گشودن گره‌اي از مشكلات مردم صواب فراواني دارد.

امام جمعه اشکذر با بيان اينکه همه بايد به فکر خدمت به مردم باشند بر لزوم تبعيت مسئولان از ولايت تاکيد کرد و افزود: بحمدلله مقام معظم رهبری با تقوا و فضل علمی و اخلاقی که دارند در همه عرصه ها با درایت، تدبیر و شجاعت عمل می کنند و ساير مسئولان هم بايد با تاسي از ايشان راه خدمت صادقانه به مردم را در پيش گيرند.

وی تکریم ارباب رجوع توسط کارمندان و مدیران را لازمه  ایجاد رضایتمندی عموم عنوان کرد افزود:

در دنياي امروزي مهمترين اصل تحول در سازمان ها مشتري مداري و حفظ ارزش و كرامت مردم و جوابگو بودن به آنان به عنوان يك وظيفه است.

در ادامه این نشست "محمدعلی شاه حسینی" با تبیین عملکرد دولت در این شهرستان خاطرنشان کرد:در هفته دولت و با حضور معاونت سیاسی و امنیتی استاندار 52پروژه به بهره برداری رسید که بالغ بر 125میلیارد ریال هزینه گردیده است.

سرپرست فرمانداری صدوق اقدامات عمرانی صورت گرفته در شهرستان صدوق را مطلوب ارزیابی کرد  و اظهار امیدواری کرد در سالجاری نیز روند توسعه عمرانی با سرعت مطلوب ادامه یابد.

وی اولویت تخصیص بودجه سال جدید را برنامه های فرهنگی عنوان کرد و گفت: در این راستا از هرگونه موازی کاری جلوگیری خواهد شد.

رئیس شورای اداری شهرستان صدوق برنامه های محوری و زیربنایی فرهنگی را مهمترین دغدغه مسئولان دانست و تصریح کرد: در همین راستا از ظرفیت های موجود در سطح شهرستان برای شناسایی موانع توسعه فرهنگی استفاده شده است و  بر همین مبنا سیاست های فرهنگی برنامه ریزی و اجرایی خواهد شد.

این مقام مسئول به استفاده از نظرات نخبگان شهرستان توسط ادارات و دستگاه ها سفارش کرد و اظهار داشت: بهترین نخبگان کشوری از فرزندان این شهرستان هستند و  یقینا نظرات ارزنده و کارشناسانه آنان زمینه ساز پیشرفت شهرستان صدوق در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خواهد بود.

شاه حسینی تقویت حضور مسئولین در بین مردم به مناسبت های مختلف را خواستار شد و گفت: مسئولین جزیی از مردم هستند و  با حضور خود بیشتر میتوانند به مسائل و مشکلات مردم اشراف پیدا کنند.

سرپرست فرمانداری صدوق در ادامه این نشست بر تقویت روابط عمومی ادارات شهرستان تاکید و خاطرنشان کرد: تعامل خوب مدیر و روابط عمومی مجموعه و استفاده از نیروی متخصص و تحصیل کرده زمینه ساز اعتلای جایگاه و شان آن اداره و آشنایی بیشتر مردم با خدمات و اقدامات دستگاه خواهد بود.

رئیس شورای اداری شهرستان صدوق در خصوص وضعیت محیط زیست این شهرستان گفت: در برنامه های علمی و عملیاتی در نظر گرفته شده حل مشکل زیست محیطی شهرستان بویژه شهر اشکذر و مناطق اطراف در اولویت قرار دارد.

وی با ابراز گلایه از عدم استقرار اداره و یا نمایندگی محیط زیست در شهرستان صدوق تصریح کرد: علیرغم صنعتی بودن این شهرستان و وضعیت بحرانی آلودگی آن متاسفانه این مهم محقق نگردیده است و انتظار میرود مسئولان محیط زیست در استان برای حل این معضل اقدام لازم را در اولویت برنامه های کاری خود قرار دهند.

در پایان این نشست همچنین از زحمات هنرمند رضوانشهری آقای"سیدحسین پوررضوی" که با اجرای همایش "شبی با ساباط نشینان" -سالمندان و سالخوردگان مرد رضوانشهر را گردهم آورده بود و با اجرای مراسم خاطره گویی و شعر  گذشته های نه چندان دور را زنده کرده بود- با اهدای لوح یادبود تجلیل به عمل آمد.