نشست شورای اداری شهرستان صدوق برگزار شد

شناسه : 780970

نشست شورای اداری شهرستان صدوق برگزار شد


نشست شورای اداری شهرستان صدوق برگزار شد

نشست شورای اداری شهرستان صدوق برگزار شد

به  گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا طالبیان" روز چهارشنبه در نشست شورای ادارای این شهرستان که در محل دفتر وی برگزار شد با اشاره پنجم مرداماه سالروز برگزاری اولین نماز جمعه  در طهران به امامت ایت الله طالقانی(ره) گفت: امروز نماز جمعه با شکوهمندي که دارد ، براي نهضت کوتاه عمر ما يک پشتوانه محکم و در پيشبرد انقلاب اسلامي ما عامل موثر و بزرگي است.

امام جمعه اشکذر با تبیین شخصیت آیت الله طالقانی افزود: شخصیت وی نمودی از تلاش عینی و علمی برای تجسم دین و سیاست است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان صدوق تاکید کرد: جای او و دیگر مبارزان خالی است تا ببینند که کوشش هایشان چگونه از مرزهای ایران فراتر رفته است.

"محمد علی شاه حسینی " نیز در  این نشست با گرامی داشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله طالقانی(ره) گفت: آیت الله طالقانی یک روحانی مبارز روشنگر، روشن بین، انقلابی و سختکوش بود.

سرپرست فرمانداری صدوق تصریح کرد: طالقانی اساس معرفی اسلام را قرآن و نهج البلاغه قرار داد و آن تاکیدی را که بر تفسیر قرآن داشت از این جهت بود که معتقد بود اگر جوانان، اسلام را از زبان قرآن بشناسند و بفهمند در برابر بسیاری از شبهات بیمه خواهند شد.

وی تاکید کرد: او عملا ارتباط بین حوزه و دانشگاه را برقرار کرد و مجموع این خصوصیات و تاسیس نهضت آزادی سبب تشدید خصومت رژیم شاه با او شد، به نحوی که زندانهای ایشان از دهه 40 شروع شد و تا سال 57 ادامه یافت.

شاه حسینی حضور مسئولین در نمازجمعه را امری ضروری دانست و آن را یکی از خواسته های مردم از کارگزاران نظام عنوان کرد.

وی با اشاره به  نزدیکی ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای مردم در خرید مواد غذایی خود گفت: در این راستا تنظیم بازار توسط ادارات مرتبط به نحو مطلوب صورت پذیرد.

این مقام مسئول خواستار آسایش و رفاه مردم در ماه مبارک رمضان و ارائه مواد غذایی با کیفیت و مرغوب و نظارت جدی توسط اداره بازرگانی شهرستان و سایر ادارات مرتبط شد.

شاه حسینی در ادامه به خشکسالی بی سابقه در مناطق مختلف شهرستان صدوق به ویژه بخش خضرآباد اشاره کرد و افزود: مناطق ندوشن و روستاهای بخش خضرآباد به شدت از این پدیده رنج می برند و گاها مشاهده شده است که در صورت عدم آبرسانی سیار به بعضی از این روستاها مردم از آب نوشیدنی نیز بی بهره اند.

سرپرست فرمانداری صدوق پدیده خشکسالی را مهمترین تهدید این شهرستان طی چند سال گذشته توصیف کرد و اظهار داشت: در این راستا نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان استانی برای آبرسانی به روستاها، حل مشکلات دامداران منطقه ندوشن و کشاورزان بخش خضرآباد هستیم.

این مقام مسئول به تهیه پیش نویس بودجه شهرستان در سالجاری اشاره کرد و گفت: طبق قانون پنجم توسعه ، تنظیم این بودجه به عهده کمیته برنامه ریزی در شهرستان ها است که این شهرستان نیز با  دقت کامل در حال تهیه این پیش نویس می باشد.

وی همکاری کامل ادارات با فرمانداری و بخشداری ها در راستای تهیه پیش نویس یادشده را خواستار شد و تاکید کرد:ادارات  پروژه های مهم و درجه اول را با هماهنگی بخشداری ها شناسایی و به کمیته برنامه ریزی شهرستان معرفی نمایند.

شاه حسینی همچنین در این نشست، خواست مردم منطقه رستاق مبنی بر برگزاری نماز جمعه در این منطقه و معرفی امام جماعت را به نماینده ولی فقیه در شهرستان ابلاغ کرد و گفت: انتظار داریم در سفر رئیس محترم دفتر مقام معظم رهبری به استان این مهم برای مردم شریف و شهید پرور منطقه رستاق محقق گردد.