نشست هماهنگی ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان صدوق برگزار شد

شناسه : 781559

نشست هماهنگی ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان صدوق برگزار شد


نشست هماهنگی ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان صدوق برگزار شد

نشست هماهنگی ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان صدوق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، "محمدعلی شاه حسینی" روز شنبه در نشست هماهنگی ستاد سرشماری نفوس و مسکن این شهرستان که در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شد اظهار داشت:آمار مبنای تمام برنامه ریزیهای دولت در جهت توسعه اقتصادی و برنامه ریزی بودجه ای است و داشتن آمار صحیح، دقیق و به روز با توجه به تغییرات محسوس در تمامی حوزه ها بسیار مهم است.

سرپرست فرمانداری صدوق  با اشاره به اهمیت ویژه آمار در برنامه‌ریزیهایی آینده دولت افزود: با داشتن آمار دقیق و شفاف می‌توان گامهای دقیق‌تر و مؤثرتری را برای توسعه کشور و به تبع آن در شهرستان ها برداشت.

وی تصریح کرد: لازمه برنامه ریزی جامع و تصمیم سازی موثر و کارآمد، داشتن آمار و اطلاعات صحیح و دقیق است و تحقق اهداف چشم انداز 20 ساله کشور در گرو همکاری مردم و دقت عمل مسئولان در تهیه آمار و اطلاعات درست است.

شاه حسینی افزود: با توجه به تکلیف دولت نسبت به اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن در سالجاری وهمچنین تصویب هیات وزیران و با استنادبه قانون بودجه سال 1390، مرکز آمار ایران موظف شد این سرشماری را در آبانماه امسال به اجرا درآورد.

سرپرست فرمانداری صدوق تصریح کرد: در راستای دستور رییس جمهوری بعد از اجرای سرشماری نفوس ومسکن در سال 1385، این سرشماری به سبب نیاز دستگاههای برنامه ریز به آمار و اطلاعات به روز، به صورت پنج ساله انجام می شود که اقدام بسیار ارزشمندی است.

وی از برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن از 2 تا 22 آبان ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در شهرستان صدوق خبر داد و گفت: دراجرای این طرح 60 مامور، آمار و اطلاعات لازم را از مردم دریافت می کنند.

در این نشست  همچنین به بحث و بررسی در خصوص دستورالعمل های اجرائی، شرح وظایف هر کدام از دستگاهها   و نیروی انسانی مورد نیاز برای انجام این مهم  پرداخته شد.

شهرستان صدوق با بیش از 30هزار نفر جمعیت و با دو بخش مرکزی و خضرآباد در فاصله 12 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.