نماز جمعه اشكذر

شناسه : 1477176

نماز جمعه اشكذر


نماز جمعه اشكذر

نماز جمعه اشكذر

به گزارش روابط عمومي فرمانداري صدوق،"حجةالاسلام طالبيان " در خطبه‏های آیین دشمن‏شکن نمازجمعه این هفته اشكذرکه با حضور پرشور مردم در مسجد حاج غلام  این شهر برگزار شد، اظهار داشت: در روزهای گذشته، برخی مباحث مبنی بر لزوم مذاکره با آمریکای جنایتکار در برهه کنونی مطرح شد. 

وی با بیان اینکه طرح این قبیل سخنان در کشور با وجود تاکیدات مکرر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سفارش‏های دین مبین اسلام در به رسمیت نشناختن جبهه ظلم هیچ معنایی ندارد، اضافه کرد: امام خمینی (ره) که بنیانگذار کبیر نظام جمهوری اسلامی در جهان هستند، همواره ما را سفارش می‏کردند که هرگز با قدرت‏های جنایتکار و ظالم سازش نکنید.

 * رابطه با آمریکا یعنی "سازش"
 
امام جمعه اشكذربا تاکید بر اینکه در زمان حاضر دیگر برای کسی شکی وجود ندارد که جهان استعماری و استکباری همواره به دنبال تامین منافع خود است و حتی لحظه‏ای از نیل به خواسته‏های خود دست نمی‏کشد، اظهار کرد: با این وضع، دیگر "رابطه" با آمریکایی‏ها مصداق بارز "سازش" با این دولت است.
 
طالبيان خواستار از میان رفتن سخنانی که درباره ایجاد ارتباط با آمریکا بیان می‏شود، شد و در ادامه گفت: دین اسلام، سازش با هیچ جنایتکاری را نمی‏پذیرد و ما که مسلمان هستیم باید به این تاکید اسلامی عمل کنیم و سخنی بر خلاف آن نزنیم.
 
وی بیان کرد: حضرت امام خمینی (ره) با آن همه درک و موقعیت‏شناسی که داشتند و تدبری که در امور به کار می‏بستند، بارها و بارها در سخنان خود تاکید کردند که "مذاکره با آمریکا، بی‏مذاکره با آمریکا، هیچ‏کس در این مورد نباید حرفی بزند" و ما امروز باید به این سفارش رهبر کبیرمان عمل کنیم.
 
* ایران هرگز از حق خود کوتاه نمی‏آید.
 
امام جمعه اشكذر افزود: استعمارگران در طول تاریخ از کشورهای بسیاری سوءاستفاده کرده و به منافع نامشروع خود رسیده‏اند؛ اما امروز ایران اسلامی قدرتمند است و هرگز اجازه بهره‏برداری نامناسب و سودجویانه از خود را نمی‏دهد.
 
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در مذاکره‏هایی که تاکنون با کشورهای کمی موجه‏تر دنیا نیز انجام داده، به هیچ وجه از حق مسلم خود در هر زمینه‏ای که بوده، کوتاه نیامده است و این بار نیز همین گونه خواهد بود.