نماز عیدسعید فطر در مرکز شهرستان برگزار شد

شناسه : 781429

نماز عیدسعید فطر در مرکز شهرستان برگزار شد


نماز عیدسعید فطر در مرکز شهرستان برگزار شد

نماز عیدسعید فطر در مرکز شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرماندار صدوق، نماز عید سعید فطر در مناطق مختلف این شهرستان برگزار شد.

"حجت الاسلام و الملسمین طالبیان" اما جمعه اشکذر روز چهارشنبه در خطبه های نماز عید سعید فطر این شهر با تبریک فرارسیدن این عید به مسلمانان سراسر جهان گفت: تقوا حالت خدا ترسی باطنی است که انسان هنگامی که درمقابل کار خلاف و گناهی قرار می گیرد از درون خود پیام می شنود که از گناه و معصیت دوری کند.

امام جمعه اشکذر با بیان اینکه تقوا بهترین زاد و توشه سفر آخرت انسان و نشانه شخصیت بندگان در پیشگاه ذات اقدس اله است، ابراز داشت: باید برای سفر آخرت از این دنیا زاد و توشه برگرفت که بهترین توشه نیز تقوا است.

حجت الاسلام و المسلمین طالبیان با یادآوری فرازهایی از خطبه امام علی(ع) در روز عید فطر، این روز را روز گرفتن مزد و جایزه دانست و تصریح کرد: آنهایی که ماه رمضان را به بطالت گذرانده اند خسران و زیان می بییند.

وی با بیان این که مؤمنان پس از یک ماه روزه داری و عبادت به درگاه خداوند با شرکت در نماز عید سعید فطر عبادات خود را تکمیل می کنند، افزود: عید سعید فطر تکمیل کننده یک ماه روزه داری مؤمنان و انسان های با ایمان است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان صدوق در خطبه های دوم نماز عید فطر اظهار داشت: ملل اسلامی باید در این عید سعید با وحدت و برادری میان هم توطئه های دشمنان اسلام را خنثی کنند.

حجت الاسلم و المسلمین طالبیان، تفرقه واختلاف را مهم ترین حربه دشمنان اسلام برای جدایی ملت های اسلامی از یکدیگر دانست و خاطرنشان کرد: وحدت و همدلی ملت های مسلمان منطقه برای برپایی حکومت واحد اسلامی، استکبار جهانی را وحشت زده کرده است.

وی با اشاره به برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی طی سی سال گذشته افزود: در سایه نظام مقدس اسلامی پیشرفت های فراوانی از نظر علم و دانش، صنعت، توجه مردم به مسائل مذهبی و اهمیت مسائل قرآنی و توسعه و عمران و آبادانی صورت گرفته است که میبایست با برنامه ریزی و هماهنگی و تاسی به منویات رهبر معظم انقلاب افقی روشن تر و پیشرفت های عظیم تر را در نظر داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان صدوق در ادامه گفت: وضع زندگی مردم باید به صورتی باشد که از نظام راضی باشند و همان گونه که رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی فرمودند باید گوش به انتقادها داد.

وی  در پایان برای اعتلای نظام اسلامی، سلامتی و طول عمر مقام معظم رهبری، مراجع تقلید و علما و همچنین رفع گرفتاری های امت اسلام و نابودی استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی و همچنین عاقبت به خیری نسل جوان دست به دعا برداشت.

یادآوری میگردد در شهرهای ندوشن و خضرآباد نیز نماز عید فطر با حضور پرشور مردم برگزار شد.